--> שער ההרשמה של האוניברסיטה העברית בירושלים
   
אודותינו
רשימת חוגים
מה חדש
הורדות
צור קשר
עמוד הבית
חיפוש

שאלות נפוצות (FAQ)

מידע כללי
הרשמה לאוניברסיטה העברית
תכניות אקדמיות
יצירת קשר
מעונות
פעילות חברה ותרבות

 

מידע כללי

ש: למה האוניברסיטה העברית?
ת: האוניברסיטה העברית נוסדה ב-1925, עוד לפני הקמתה של מדינת ישראל. האוניברסיטה חרטה על דגלה את השאיפה למצויינות אקדמית והיא האוניברסיטה המובילה בישראל ואף בין האוניברסיטאות המובילות בעולם. שישה פרסי נובל בשנים האחרונות ניתנו לבוגרים או חוקרים הקשורים באוניברסיטה העברית.

ש: האם האוניברסיטה העברית מוכרת?
ת: לאוניברסיטה העברית יש הכרה מלאה מ"
המועצה להשכלה גבוהה" שהוא הגוף בעל הסמכות להכיר במוסדות להשכלה גבוהה בישראל.

ש: היכן נמצאת האוניברסיטה העברית?
ת: האוניברסיטה העברית היא בירושלים, בירת ישראל, ויש לה ארבעה קמפוסים.

בקמפוס בהר הצופים נמצאים הפקולטה למדעי הרוח ובית הספר לחינוך; הפקולטה למדעי החברה; הפקולטה למשפטים והמכון לקרימינולוגיה; בית הספר למינהל עסקים; בית הספר לריפוי בעיסוק; בית הספר לעבודה סוציאלית ולרווחה חברתית ובית הספר לתלמידים מחו"ל ע"ש רוטברג.

בקריית א.י. ספרא בגבעת רם נמצאים הפקולטה למתמטיקה ולמדעי הטבעת בית הספר למדעי המחשב וההנדסה ומרכז אדמונד ולילי ספרא לחקר המוח.

בקמפוס עין כרם נמצא המרכז הרפואי של "הדסה" והאוניברסיטה העברית שבו הפקולטה לרפואה; בית הספר לרוקחות; בית הספר לבריאות הציבור ולרפואה קהילתית; בית הספר לסיעוד; הפקולטה לרפואת שיניים.

בקמפוס רחובות, הנמצא במרחק של כשעה נסיעה מירושלים, נמצאים הפקולטה למדעי החקלאות, המזון ואיכות הסביבה; בית הספר למדעי התזונה ובית הספר לרפואה וטרינרית.

 ש: היכן נמצא מדור רישום וקבלת תלמידים מחו"ל?
ת: משרדנו ממוקם בהר הצופים, בניין גולדשמידט (ליד קפה ארומה), בקומת הכניסה.

ש: מתי ניתן לבוא לשיחת ייעוץ?
ת: ליועצות השונות שעות שונות אבל באופן כללי, שעות הקבלה הן בין 11:00 – 14:00. מידע מפורט ומדוייק בטבלת היועצות (בתפריט הימני).

 

הרשמה לאוניברסיטה העברית

ש: איך נרשמים לאוניברסיטה העברית?
ת: ניתן ליצור איתנו קשר באמצעות הדוא"ל admission@savion.huji.ac.il או באמצעות הטלפון 02-5882607 ולבקש טופס הרשמה. אנו נשלח בדואר את הטופס ואת חוברת המידע. ניתן גם להירשם בהרשמה מקוונת (אונליין) או להדפיס את טופס ההרשמה מאתר זה. מועמד הבוחר להדפיס את הטופס מן האתר חייב לקרוא גם את כל פרקי המידע הרלבנטים לגבי דרישות קבלה, נוהלי הרשמה וכו'.

ש: מי נחשב "תלמיד מחו"ל"?
ת: המדור לרישום וקבלת תלמידים מחו"ל מטפל במועמדותם של כל הנרשמים ללימודי תואר באוניברסיטה על בסיס תעודות סיום תיכון או תעודות אקדמיות שאינן ישראליות. אין למעמד זה קשר לאזרחות ישראלית. גם אזרחים ישראלים אשר למדו בחו"ל נרשמים באמצעות המדור.

ש: איפה אפשר למצוא מידע על תנאי הקבלה לאוניברסיטה?
ת: בתפריט הימני תוכלו לבחור מידע לגבי תנאי הקבלה ללימודי בוגר(ב.א.) או ללימודי מוסמך (מ.א.).

ש: האם חייבים לדעת עברית כדי להתקבל לאוניברסיטה העברית?
ת: ידע בשפה העברית הוא אחד מתנאי הקבלה לכל תכניות הבוגר ולרוב תכניות המוסמך. תכניות מ.א. בשפה האנגלית מפורטות
בפרק המתאים.

ש: האם אפשר לעבור במהלך התואר ממוסד מחו"ל ולסיים את התואר באוניברסיטה העברית?
ת: באוניברסיטה העברית לא מקובל המעמד של transfer student. ברוב החוגים נדרשים המועמדים לעמוד בתנאי הקבלה לחוג ואז יוכלו לבקש זיכויים מקורסים רלבנטים על בסיס תעודה וסילבוס. ניתן לפנות ליועצות במדור לקבלת מידע לגבי הדרישות בחוג הלימודים המבוקש.

 

תכניות אקדמיות

ש: אילו תארים מציעה האוניברסיטה העברית?
ת: באתר זה תוכלו למצוא טבלה המפרטת את כל 
תחומי הלימוד באוניברסיטה המציעים תארים אקדמיים.

ש: איך אוכל למצוא פרטים נוספים על החוגים השונים?
ת: בטבלת החוגים יש הפניה לאתרים של הפקולטות השונות. גם מתוך
דף הבית של האוניברסיטה העברית בתפריט של פעילות אקדמית תוכלו למצוא הפניה לאתרי הפקולטות והחוגים. בחלק מהחוגים יש מידע גם בשפה האנגלית אך ברוב החוגים המידע המפורט על קורסי הלימוד קיים רק בעברית.

 

יצירת קשר

ש: עם מי אפשר ליצור קשר כדי לקבל מידע נוסף?
ת: בתפריט הימני מידע על יועצות הקבלה למועמדים מהארצות השונות והדרכים ליצירת קשר ישיר איתן. היועצות ישמחו לעזור בכל מידע הקשור לתנאי הקבלה והליכי הרישום.

ש: איך אפשר למצוא כתובת דוא"ל של אנשי סגל באוניברסיטה?
ת:
בדף הבית של האוניברסיטה יש אופציה של חיפוש אנשים במידה וידוע לך השם. אם אין לך את השם ואתה מחפש אנשי קשר בחוגים השונים, תוכל להגיע לאתר החוג המבוקש ובדרך כלל תמצא שם רשימה של אנשי הסגל האקדמי עם כתובותיהם.

 

מעונות

ש: האם אפשר לגור בקמפוס?
ת: לאוניברסיטה העברית כ-5000 מקומות במעונות אשר בקמפוסים השונים. כמו כן נפתח כפר הסטודנטים החדש בהר הצופים. לרוב, אין בעיה למועמד מחו"ל לקבל מקום במעונות.

ש: מה שכר הדירה במעונות?
ת: המחיר משתנה בין המעונות השונים. טווח המחירים הוא החל מ-800 ₪ ליחיד בחדר לשניים ועד ל-1500 ₪ בחדר ליחיד (שכר דירה לחודש).

ש: כמה עולה לשכור דירה מחוץ לקמפוס?
ת: מחיר השכירות משתנה מאוד על פי השכונה וסוג המגורים. שכירת דירה מחייב תשלומים נוספים עבור מיסי ארנונה, מיסי ועד בית, חשמל, מים וכדו'. הוצאות אלו מייקרות את התשלום בכמה מאות שקלים.

ש: איך יכולים דתיים להסתדר במעונות?
ת: ניתן לבקש להיות בחדר עם שומרי שבת ו/או כשרות. במידת האפשר, ישנן "קומות לדתיים" או דירות אשר בהן יאוכלסו דתיים בלבד. יש בית כנסת במעונות בו מתקיים מניין מדי יום.

ש: מה אקבל בחדר ומה עלי להביא?
ת: בחדר יש מיטה ומזרן, כסא ושולחן, ארון ומדף ספרים. שכר הדירה מכסה גם חשמל, מים, חימום וגז והוצאות נוספות (למעט בכפר הסטודנטים). יש להביא מצעים וכל כלי הבית האחרים.

 

פעילות חברה ותרבות

ש: האם יש פעילות דתית בקמפוס?
ת: בתי הכנסת בקמפוסים השונים מקיימים תפילות במהלך השנה. בית הכנסת "הכט" בהר הצופים מציע פעילות עניפה הכוללת הרצאות, סמינרים, תכניות מיוחדות לחגים וכן תכנית "בית מדרש" בשיתוף עם בית הלל ברמות לימוד שונות.

ש: האם יש פעילות לסטודנטים שאינם יהודים?
ת: הרכז לענייני דת ומסורת הפועל מטעם דיקן הסטודנטים מציע ייעוץ לסטודנטים מהדתות השונות. ישנו אף ייעוץ לא פורמלי עם נציגים מזרמים דתיים שונים במסגרת ביה"ס לתלמידים מחו"ל. כמו כן ישנו תא סטודנטים נוצריים.

ש: האם יש מתקני ספורט באוניברסיטה?
ת: מרכז הספורט ע"ש לרנר בהר הצופים נמצא ליד המעונות והוא מרכז הספורט החדיש ביותר בירושלים. מרכז קוסל בקריית א.י. ספרא ומרכז הספורט ברחובות מציעים גם הם מגוון פעילויות.

ש: האם מתקיימת פעילות חברתית באוניברסיטה?
ת:
בית הלל מארגן הרצאות וסמינרים במגוון נושאים, סרטים, תערוכות ומסיבות וכן קבוצת תאטרון ותזמורת. אגודת הסטודנטים מציעה אף היא פעילויות חברתיות שונות הכוללות קונצרטים, ארגון יום הסטודנט, "מועדון אמצע הדרך", חוגים ועוד.

 ש: האם יש ביטוח רפואי לסטודנטים מחו"ל?
ת:
כל התלמידים חייבים בביטוח רפואי תקף. האוניברסיטה מבטחת סטודנטים מחו"ל במסגרת חברת הביטוח "הראל-ידידים" וגובה את דמי הפרמיה כתוספת לשכר הלימוד.

 

 

חזרה לתוכן העניינים
יועצות קבלה
תחומי הלימוד
הרשמה לבוגר
הרשמה למוסמך
דרישות עברית
דרישות אנגלית
נוהלי הרשמה
גירסת הדפסה
 
    16.12.2014 האתר עודכן לאחרונה © כל הזכויות שמורות לאוניברסיטה העברית בירושלים ICS בניית אתרים