התמחות בגנומיקה וביו אינפורמטיקה

 • מתמטיקה ומדעי הטבע

 • 588

 • אדמונד י' ספרא בגבעת רם

 • מחקרי

 • מידע כללי:

  תכנית לימודים מחקרית לסטודנטים מצטיינים ל תואר מוסמך בהדגש נושאים בגנומיקה וביו-אינפורמטיקה. התכנית היא בין-תחומית ומשותפת לפקולטאות מתמטיקה ומדעי הטבע; רפואה; מדעי החקלאות, המזון ואיכות הסביבה, והחוג לסטטיסטיקה במסגרת ה פקולטה למדעי החברה. מטרת התכנית היא להקנות לסטודנטים כלים ניסויים לחקר תהליכים בגנום השלם, תוך הכשרתם בתחומי הגנטיקה, הגנומיקה, הפרוטאומיקה והביו-אינפורמטיקה. התכנית לגנומיקה כוללת היבטים מתחומי מדעי הטבע, רפואה וחקלאות.

  אתר החוג

   

  מועדי הרשמה:

  ההרשמה תחל ב-21.1.18 ותסתיים ב-14.10.18

   

  מבנה התכנית:

  תכנית הלימודים כוללת קורסי חובה וקורסי התמחות שיותאמו לתכנית המחקר של כל סטודנט בתיאום עם יועצי התכנית. הסטודנטים יידרשו ללמוד גם לימודי השלמה מסוימים על פי הכשרתם הקודמת ועל פי כיוון התמחותם.

   

  תנאי קבלה:

  תנאי קבלה ייחודיים של ה פקולטה למתמטיקה ולמדעי הטבע

  רשאים להציג את מועמדותם סטודנטים שסיימו לימודי "בוגר" בציון ממוצע 85 לפחות באחד מהתחומים הבאים: מדעי הטבע, סטטיסטיקה, מדעי המחשב, מדעי הרפואה וחקלאות. לתכנית יתקבלו 15 סטודנטים לשנה, שיבחרו על סמך מיון מוקדם. התכנית מחייבת קבלה ללימודים באחד מחוגי הפקולטאות למדעי הטבע, החקלאות או הרפואה או החוג לסטטיסטיקה במסגרת ה פקולטה למדעי החברה. במהלך השנה הראשונה על הסטודנט להתקבל לעבודת מחקר בהנחיית חבר סגל אקדמי.

  נדרש בנוסף פטור באנגלית ברמה אוניברסיטאית.

   

  פרטי קשר:

  ראש התכנית- פרופ' חנה מרגלית: hanah@md.huji.ac.il ,02-6758614

  פרופ' איתמר סימון: itamarsi@ekmd.huji.ac.il   2-67585440

  מזכירות התכנית: קרן דניאל kerned@savion.huji.ac.il,02-6586541