ריפוי בעיסוק

 • רפואה

 • 627

 • הר הצופים

 • מחקרי, לא מחקרי

 • מידע כללי:

  משנת 1990 תשנ"א, מתקיימים בהצלחה מרובה לימודי מוסמך בריפוי בעיסוק בהדרכת אנשי סגל אקדמיים בריפוי בעיסוק מהמובילים בארץ. תכנית המוסמך נועדה להכשיר מרפאים בעיסוק להוביל את המקצוע, הן קלינית והן מחקרית. התכנית מציעה שני מסלולים, אחד מחקרי והשני לא מחקרי בנושאים מגוונים אשר נמצאים ב"אור הזרקורים" בקהילת המרפאים בעיסוק הבינלאומית.

  אתר חוג 

   

  הרשמה נוספת בחוג:

  הנרשמים לחוג באמצעות אתר הרישום, יבצעו רישום נוסף גם באתר ביה"ס לריפוי בעיסוק. יש לוודא כי פרטי הרישום התקבלו בדוא"ל: nitzans@savion.huji.ac.il

  טפסי הרשמה למילוי

   

   

  מבנה התכנית:

  קיימים כיום שני מסלולים בתכנית המוסמך בריפוי בעיסוק:

  המסלול המחקרי – ייחודו בכך שהוא מתמקד בפיתוח חשיבה מחקרית והקניית כישורי מחקר לסטודנטים בנושאים מגוונים במדעי הריפוי בעיסוק. עד היום, סיימו את התואר בהצלחה מרפאים בעיסוק רבים. קבוצה גדולה של מסיימים ממשיכה בלימודי תואר שלישי.

  המסלול הלא מחקרי - מסלול זה מטרתו להכשיר סטודנטים כאנשי מקצוע בעלי יכולת חשיבה ביקורתית והבנת תהליכי התערבות קלינית תוך שימוש בראיות מחקר. הדגש בתכנית הלימודים במסלול זה הינו על העמקה והתמחות במגמות יישומיות במקצוע הריפוי בעיסוק והכנה לתפקידי ניהול. רבים מבוגרי מסלול זה מאיישים משרות ניהוליות. לתשומת לב, לימודי המוסמך אינם מעניקים רישוי עבודה בריפוי בעיסוק למי שאינו בעל תואר בוגר בריפוי בעיסוק.

   

  תכנית חדשה ל לימודי מוסמך בריפוי בעיסוק/עבודה סוציאלית:

  התמחות בתחום המוגבלויות, שיקום ובריאות הנפש

  תכנית ההתמחות בתחום המוגבלויות היא תכנית לימודים בין-תחומית וחדשנית, ומיועדת לסטודנטים בתכניות המוסמך של בתי הספר לריפוי בעיסוק, לרפואה ולעבודה סוציאלית.

  התמחות זו, אשר פותחה בשיתוף בתי הספר, תאפשר רכישת ידע תיאורטי, אמפירי ומעשי בתחום המדיניות, הטיפול והשיקום של אנשים עם מוגבלויות ובני משפחותיהם במעגל החיים, המהווים קבוצה גדולה, ייחודית ומאתגרת אשר מטופלת ונתמכת על ידי מגוון רחב של אנשי מקצועי ברחבי הארץ.

  תפיסת העל של ההתמחות נשענת על נקודת מבט אינטגרטיבית, אשר שמה דגש על חיבור תיאורטי ומעשי בין מדיניות חברתית, היבטים חברתיים, רפואיים ותפקודיים ויישומם בדרכי ההתערבות, הטיפול והשיקום של אוכלוסייה זו המונה למעלה ממליון איש בישראל.

  פרטים נוספים לגבי תנאי קבלה ותכנית הלימודים ניתן למצוא באתר ביה"ס לריפוי בעיסוק

   

  תנאי קבלה:

  תנאי קבלה ייחודיים של ה פקולטה לרפואה

  מסלול מחקרי : תואר בוגר בריפוי בעיסוק או תואר בוגר בתחומים נלווים, בממוצע 85 לפחות.

  מסלול לא מחקרי : לבעלי תואר בוגר בריפוי בעיסוק בלבד, בממוצע 80 לפחות.

   

  מספר המתקבלים ל לימודי מוסמך מוגבל בהתאם ליכולת הקליטה של החוג, ולפיכך עמידה בממוצע הציונים כפי שפורט לעיל אינה מבטיחה קבלה ללימודי המוסמך. 

  החל מתשע"ט השגת פטור באנגלית טרם התחלת הלימודים, הוא תנאי הכרחי לקבלה בכל בתי הספר ב פקולטה ל תואר מוסמך .

  פרטי קשר:

  מזכירת מסלול המוסמך בריפוי בעיסוק- ניצן שטיינברג: nitzans@savion.huji.ac.il, בטלפון  02-5845302