תכניות לימוד נוספות

 

לימודי תעודה ותעודת הוראה

הלימודים מיועדים לבעלי תואר אקדמי. לימודי תעודת הוראה מתקיימים במסגרת ביה"ס לחינוך במחלקה להכשרת מורים לבתי ספר תיכוניים. הלימודים נמשכים בדרך כלל שנתיים ומתקיימים בימי ראשון ו/או חמישי. מועמדים שהם מורים מכהנים או בעלי תארים מתקדמים יוכלו לסיים את הלימודים במהלך שנה אחת. קיימים מסלולים בהיקפים שונים בהתאם לרקע של התלמיד בחינוך או בחוג המתוכנן. פרטים נוספים בטל.: 02-5882021 או באתר בית הספר לחינוך: .teacher_trainingeducation.huji.ac.il.

תלמידים מיוחדים

בחלק מהפקולטות מתקבלים תלמידים במעמד של "תלמיד מיוחד". מעמד זה תקף לשנה אחת בלבד ומתאים לתלמידים שאינם לומדים לקראת תואר באוניברסיטה העברית. על המועמדים להציג תואר אקדמי מוכר. בנוסף לכך, עליהם לעמוד בדרישות הידע בשפה העברית  והאנגלית .  מועמדים שאינם עומדים בדרישות השפה העברית יוכלו לבקש אישור מיוחד מה פקולטה להשתתף בקורסים הנלמדים בשפה האנגלית.
להשתתפות בקורסים ספציפיים יש צורך באישור החוג בו מבקש התלמיד ללמוד. ב פקולטה למדעי החברה ניתן להשתתף בקורסי בחירה בלבד. ב פקולטה למדעי הטבע נדרשים תלמידים מיוחדים להציג פטור בעברית ובאנגלית.

התשלום הוא על-פי מספר השעות הנלמדות (פרטים בפרק "שכר לימוד").  תלמידים במעמד מיוחד אינם זכאים בדרך כלל לקבל מקום במעונות הסטודנטים.

תכנית מעל"ה (מסלול עיוני ללומד המבוגר) מיועדת לבני 35 ומעלה, המעוניינים ללמוד קורסים נבחרים במדעי הרוח, בחינוך ובמדעי החברה. קיימת אפשרות לעבור ללימודי תואר לאחר צבירת מינימום  מסויים של נקודות זכות בציונים טובים. פרטים במכון מגיד, טל: 02-5422016, magid.huji.ac.il

קיימת אפשרות להירשם במעמד "שומע חפשי". תלמיד במעמד זה משלם סכום סמלי על מנת לקבל כרטיס סטודנט עם גישה לספריה. הוא יכול להשתתף בקורס אך אינו עומד בחובות הקורס ואינו מקבל אישור עם סיומו. הרישום במעמד זה הוא דרך מכון מגיד, טל.: 02-5881564.

תכניות נוספות לתלמידים מחו"ל ניתן למצוא בביה"ס לתלמידים מחו"ל.

מידע על תכניות חילופין ניתן למצוא באתר האגף לבינלאומיות.