תכניות לימוד נוספות

 

לימודי תעודה ותעודת הוראה

הלימודים מיועדים לבעלי תואר אקדמי. לימודי תעודת הוראה מתקיימים במסגרת ביה"ס לחינוך במחלקה להכשרת מורים לבתי ספר תיכוניים. הלימודים נמשכים בדרך כלל שנתיים ומתקיימים בימי ראשון ו/או חמישי. מועמדים שהם מורים מכהנים או בעלי תארים מתקדמים יוכלו לסיים את הלימודים במהלך שנה אחת. קיימים מסלולים בהיקפים שונים בהתאם לרקע של התלמיד בחינוך או בחוג המתוכנן. פרטים נוספים בטל.: 02-5882021 או באתר בית הספר לחינוך: .teacher_trainingeducation.huji.ac.il.

תלמידים מיוחדים

בחלק מהפקולטות מתקבלים תלמידים במעמד של "תלמיד מיוחד". מעמד זה תקף לשנה אחת בלבד ומתאים לתלמידים שאינם לומדים לקראת תואר באוניברסיטה העברית. על המועמדים להציג תואר אקדמי מוכר. בנוסף לכך, עליהם לעמוד בדרישות הידע בשפה העברית  והאנגלית .  מועמדים שאינם עומדים בדרישות השפה העברית יוכלו לבקש אישור מיוחד מה פקולטה להשתתף בקורסים הנלמדים בשפה האנגלית.
להשתתפות בקורסים ספציפיים יש צורך באישור החוג בו מבקש התלמיד ללמוד. ב פקולטה למדעי החברה ניתן להשתתף בקורסי בחירה בלבד. ב פקולטה למדעי הטבע נדרשים תלמידים מיוחדים להציג פטור בעברית ובאנגלית.

התשלום הוא על-פי מספר השעות הנלמדות (פרטים בפרק "שכר לימוד").  תלמידים במעמד מיוחד אינם זכאים בדרך כלל לקבל מקום במעונות הסטודנטים.

קיימת אפשרות להירשם במעמד "שומע חפשי". תלמיד במעמד זה משלם סכום סמלי על מנת לקבל כרטיס סטודנט עם גישה לספריה. הוא יכול להשתתף בקורס אך אינו עומד בחובות הקורס ואינו מקבל אישור עם סיומו. הרישום במעמד זה הוא דרך מכון מגיד, טל.: 02-5881564.

תכנית מעלה
התוכנית מיועדת לבני 35 ומעלה המעוניינים ללמוד לתואר ראשון באוניברסיטה העברית בירושלים. לתכנית יתקבלו מועמדים מעל גיל 35 אשר תעודת הבגרות שלהם שקילה לבגרות ישראלית. [אין צורך בבחינה פסיכומטרית]
תלמידי מעלה יוכלו ללמוד בקורסים משנים א' ו- ב' בחוגים של ה פקולטה למדעי הרוח ושל ביה"ס לחינוך; ב פקולטה למדעי החברה בחוגים כלכלה, גיאוגרפיה, סוציולוגיה ואנתרופולוגיה, מדע המדינה, תקשורת ועיתונאות, פסיכולוגיה; ב פקולטה לחקלאות מזון וסביבה; בבית הספר לעבודה סוציאלית; בבית הספר למנהל עסקים ובחוג לקרימינולוגיה.

תלמידי מעלה הינם במעמד של תלמיד מיוחד, דבר המאפשר לפרוס את תקופת הלימודים בצורה גמישה. התלמידים אשר יעמדו בדרישות הקורס (נוכחות, הגשת עבודות, תרגילים ומבחנים) וסיימו בציון עובר יזכו בנקודות זכות אקדמיות.

תנאי מעבר ממעמד של תלמיד מיוחד למעמד של תלמיד מן המניין: סיום חובות שנה א' אקדמית בחוגים שבהם מבקש לסיים את התואר; צבירת 20  שעות לימוד שנתיות  ו- 40 נקודות זכות, לא כולל לימודי אנגלית כשפה זרה, שפות זרות ולימודי עזר; ציונים של 85 - 75 לפחות בכל אחד מהקורסים ובהתאם לדרישות החוגים הנלמדים; פטור מעברית/אנגלית (על פי הנחיות האוניברסיטה, לימודי שפות יתאפשרו לתלמידים מן המניין בלבד).

 יעוץ והרשמה לתוכנית מעלה: מכון מגיד מציע לתלמידים שירותי יעוץ, הכוונה  והדרכה בבחירת תוכנית לימודים מתאימה וסיוע בטיפול בבעיות המתעוררות תוך כדי הלימודים. טל: 02-5422000, או ישירות ליועצת התוכנית ריטה 02-5422029, rita@magid.org.il.

תכניות נוספות לתלמידים מחו"ל ניתן למצוא בביה"ס לתלמידים מחו"ל.

מידע על תכניות חילופין ניתן למצוא באתר האגף לבינלאומיות.