ייעוץ חינוכי

 • الآداب

 • 240

 • جبل المشارف

 • מחקרי, לא מחקרי

 • מידע כללי:

  המגמה לייעוץ חינוכי מכשירה סטודנטים לתפקיד יועץ חינוכי ומקנה ידע עיוני ומעשי בתחום הייעוץ.
  ההתמחות העיקרית במסגרת המגמה היא בייעוץ במסגרת בתי הספר (יסודי, חטיבות ותיכונים), אולם הנטייה היא להתרחב מעבר לתחום זה ולהכשיר גם בתחום הייעוץ בבחירת מקצוע, ייעוץ למבוגרים וכיו"ב.
  ההכשרה - העיונית והמעשית - מכוונת הן לייעוץ פרטני וקבוצתי והן לאבחון המערכת ולדרכי התערבות בה. כמו כן, הסטודנטים במגמה רוכשים כלים אמפיריים לביצוע מחקרים בתחום הייעוץ ומתנסים במחקר (כמותני או איכותני). במקביל לתכנית הרגילה, מתקיימת קבוצה ייחודית עבור תלמידים ממזרח העיר ירושלים, עם התאמות מיוחדות לקבוצה זו. לפרטים ולהגשת מועמדות ניתן לפנות במייל: mnnabila@jerusalem.muni.il

   

  מועדי הרשמה:

  רישום מוקדם: 20.1.19 - 1.4.19

  רישום מאוחר (על בסיס מקום פנוי): 1.4.19 - 31.7.19  (רישום במועד מאוחר יותר יתאפשר באישור מיוחד). 

   

  סדרי הרשמה ברמה אוניברסיטאית: סטודנטים שלמדו בארץ נרשמים במדור לרישום ולקבלת תלמידים של האוניברסיטה העברית באמצעות הרישום המקוון באתר האוניברסיטה העברית יש לצרף מסמכים על פי הדרישות המופיעות באתר. מועמדים שלמדו את התואר בחו"ל,  צריכים להירשם במדור רישום וקבלת תלמידים מחו"ל, טל' 02-5882607, באתר הרשמה למועמדים מחו"ל.

  ברמת בית הספר לחינוך: באמצעות יצירת חשבון במערכת ההרשמה, מילוי פרטים וצירוף גיליון ציונים חתום בחותמת האוניברסיטה/המכללה בה למד, הכולל ממוצע ל תואר בוגר ואישור זכאות ל תואר בוגר .*

  לתשומת לבכם לא יטופלו בקשותיהם של מועמדים שלא השלימו את שני הליכי ההרשמה ולא צירפו את כל המסמכים הנדרשים.

  בטופס ההרשמה הפנימי של החוג לחינוך ניתן להירשם לשלוש מגמות עפ"י סדר עדיפויות. לסדר העדיפויות יינתן משקל בשיקולי הקבלה של המגמה. אנא שימו לב לכך שחלק מהמגמות מטפלות במועמדים שנרשמו רק בעדיפות ראשונה או שנייה (פירוט נמצא בדף של כל מגמה). 

  *מועמדים אשר טרם קיבלו זכאות ל תואר בוגר , יש לצרף רק גיליון ציונים רשמי, מקורי, חתום, הכולל ממוצע ביניים לתואר.

   

  מבנה התכנית:

  בשל אופייה ההכשרתי של המגמה, כל הסטודנטים במגמה חייבים ללמוד תכנית מלאה במשך שתי שנות לימוד. אין אפשרות לפרוס את הלימודים מעבר לכך.
  הלימודים מתחילים ב סמסטר א' ונפרסים על-פני ארבעה סמסטר ים. בשנה א' הלימודים מתקיימים בימים ג' ו-ד'. לא יתאפשרו לימודים ביום אחד. בשנה ב' ביום ג'.
  בכל שנה, הסטודנטים נדרשים לפנות יום נוסף לעבודה מעשית, מעבר ליומיים בהם מרוכזים השיעורים וההדרכה הקבוצתית.
  במסגרת של עבודה מעשית מתנסים התלמידים בעבודה פרטנית (שנה א') וקבוצתית (שנה ב') ובמגוון תפקידי הייעוץ במערכת החינוכית.
  על עבודתם המעשית מקבלים התלמידים הדרכה קבועה: הדרכה קבוצתית - אחת לשבוע (סביב צרכים, דילמות ותהליכים שעוברים הסטודנטים בעבודה הפרטנית והקבוצתית) והדרכה אינדיבידואלית - בהתאם לצורך. בנוסף מקבלים ליווי מהיועצת המאמנת במסגרת בית הספר שאליו שובצו. מעבר משנה א' לשנה ב' מותנה במילוי כל חובות הקורסים והפרקטיקום וקבלת הערכה חיובית מיועצת המאמנת וממדריכות קורסי הפרקטיקום.

    

  תנאי קבלה

  • ציון ממוצע של 83 לפחות בלימודי תואר הבוגר (יתרון לבעלי ציון 85 ומעלה).
  • וותק של שנתיים לפחות בעבודה חינוכית, ייעוצית, חברתית, קהילתית או טיפולית.
  • עדיפות לבעלי תואר בוגר בתחומים רלוונטיים (כגון: חינוך, מדעי ההתנהגות, פסיכולוגיה, עבודה סוציאלית, ריפוי בעיסוק, קלינאות תקשורת).
  • ראיון אישי עם חברי סגל המגמה (יתכן זימון ליותר מראיון אחד).
  • התחייבות ללימודים מלאים: יומיים באוניברסיטה ויום בשדה (ראו תכנית הלימודים בשנתון האוניברסיטה).

   

  פרטי קשר:

  רכזת המגמה גב' בת חן שופמן hug_240@savion.huji.ac.il

  ראש מגמה: ד"ר סימה עמרם-וקנין

  אתר החוג

  לרשימת תכניות ביה"ס לחינוך לתואר שני