תלמוד והלכה

 • מדעי הרוח

 • 102

 • הר הצופים

 • מחקרי, לא מחקרי

 • מידע כללי:

  מטרת הלימודים ל תואר מוסמך בחוג לתלמוד והלכה היא להעמיק ולשכלל את הכישורים שנרכשו בלימודים ל תואר בוגר ולהכשיר את הסטודנטים למחקר עצמאי. במסגרת הלימודים הסטודנטים נפגשים עם העשייה המחקרית, מתאמנים בשיטות העבודה הנהוגות במחקר ומתנסים בכתיבת עבודות בעלות אופי מחקרי. הלימודים בקורסים מתאפיינים בעיון שיטתי במקורות ובמחקרים. אופק הלימוד כולל מגוון תחומים: החיבורים והתנאיים והאמוראיים ותולדותיהם; ההלכה התלמודית; עולמם הרוחני והתרבותי של חז"ל; היחס בין תורתם של חז"ל לספרויות יהודיות קודמות ולתרבות הסובבת; ספרות הגאונים והראשונים בימי-הביניים על כיווניה העיקריים.

  אתר החוג

   

  מועדי הרשמה:

  22.1.17- 15.10.17 

  להרשמה

   

  מבנה התכנית:

  ניתן ללמוד במסגרת מסלול מחקרי או במסלול לא-מחקרי. 
  על הסטודנטים להשתתף בקורסים בארבעת תחומי הלימוד העיקריים (ספרות התנאים, התלמודים, עולמם של חכמים, הספרות הרבנית בימי הביניים), ולהתמקד באחד התחומים על פי בחירתם. 

  תמיכה בסטודנטים: כל הסטודנטים זוכים לליווי אישי המותאם לצרכיו של כל סטודנט – בהתאמת תכנית הלימודים, בעריכת המחקרים ובכתיבת העבודות. במידת האפשר תוענק גם תמיכה כלכלית. סטודנטים מתאימים משולבים במחקרי המורים ובהוראה. 

   

  תנאי קבלה:

  תנאי קבלה ייחודיים של ה פקולטה למדעי הרוח

   

  לימודי השלמה:

  סטודנטים שלמדו לתואר הראשון בתחום אחר וסטודנטים בעלי תואר B.Ed חייבים בלימודי השלמה בחוג. הלימודים נקבעים בייעוץ ובהתאמה אישית לכל מועמד. 

   

  פרטי קשר:

  ראש החוג- פרופ' שלמה נאה: טל': 050-7832674, naeh@mail.huji.ac.il ראש החוג ישמח להיפגש עם כל מועמד המתעניין בלימודים בחוג.

  מזכירות-גב' ענת חיים ג'אני: יום א' 14:30-11:30, ימים ב'-ה' בשעות 10:00 - 13:00,

  טלפון: 02-5883605, פקס:  02-5883572, anatj@savion.huji.ac.il.