לימודי אסיה

 • מדעי הרוח

 • 124

 • הר הצופים

 • מחקרי, לא מחקרי

 • מידע כללי:

  האזורים של מזרח אסיה ושל דרום אסיה נמצאים בשנים האחרונות במרכז הזירה הכלכלית והפוליטית בעולם כולו. סין, יפן, קוריאה ואינדונזיה - במזרח אסיה, והודו - בדרום יבשת אסיה, מהוות כל אחת בפני עצמה גורם משפיע בזירה הבינלאומית. מעמדה של סין, אשר מיצבה את עצמה זה מכבר כאחת ממעצמות העל בזירה הבינלאומית, וחשיבותן של יפן, של קוריאה, של אינדונזיה ושל הודו - מגבירים ומחזקים את השאיפה להבנה מעמיקה של התרבות, ההיסטוריה החברה והשפות של ארצות אלה.

  לימוד השפות והתרבויות של האזור פותח אשנב להבנת העמים החשובים הגרים בו, ומעניק כלים מקצועיים להתמודד אתם בתחום העסקי, המדיני, החברתי והתרבותי.

  לימודי המוסמך נועדו להכשיר את הסטודנטים להתמודדות מוצלחת יותר עם תרבויות אסיה במישור האקדמי והלא אקדמי. מדינת ישראל, הנמצאת בקצה המערבי של יבשת אסיה, רואה חשיבות רבה בפיתוח היחסים עם מדינות מזרח אסיה ודרום אסיה. הקשרים הפוליטיים והכלכליים של ישראל עם מדינות אזור זה מתפתחים משנה לשנה וכן גדל בהתמדה הביקוש לאנשים הבקיאים בתחומים השונים של אסיה. להרחבה

  אנו גאים בהיותנו חלוצי התחום בישראל. מאז ימיו הראשונים של החוג ללימודי אסיה באמצע המאה העשרים ועד ימינו, אנו מצליחים לשלב מסורת הוראה מפוארת עם דינאמיות ופתיחות, אשר ביחד מאפשרים לנו לשמור על רמה גבוהה של הוראה ומחקר בפתח המאה העשרים ואחת. מורי/ות החוג הם המובילים בתחומם בארץ, כולם בעלי שם עולמי במחקר ובהוראה. 

  אתר החוג

   

  מועדי הרשמה:

  21.1.18- 13.9.18

   

  טפסים למילוי בחוג:

  טופס בקשת קבלה

   

  מבנה התכנית:

  לימודי המוסמך מתנהלים במסלול המחקרי בשלושה מדורים:

  סין, יפן, הודו ואינדונזיה וכוללים לימודי שפת מחקר ברמת מתקדמים וסמינריונים מעמיקים בנושאים שונים של מזרח ודרום אסיה.

  בעלי תואר מוסמך במסלול המחקרי רשאים להמשיך את לימודיהם לתואר דוקטור באוניברסיטה העברית או באוניברסיטאות בחו"ל (חלק מהאוניברסיטאות בחו"ל מקבלות ללימודי הדוקטורט שלהם גם בעלי תואר מוסמך במסלול העיוני מהאוניברסיטה העברית). 

  לימודי המוסמך מתנהלים במסלול הלא מחקרי בשני מדורים בלבד: סין ויפן.

   

  תנאי קבלה:

  תנאי קבלה ייחודיים של ה פקולטה למדעי הרוח

  סטודנטים המגיעים מחוגים אחרים חייבים להשלים את לימודי השפה (סינית, יפנית, סנסקריט, אינדונזית או הינדי) כנדרש מבוגרי החוג בטרם יורשו להצטרף ללימודי המוסמך. כמו כן נדרשים הנרשמים להשלים את שיעורי המבוא ההיסטוריים מתכנית הלימודים ל תואר בוגר של החוג. הסטודנטים בלימודי המוסמך ירכשו ידע מורחב בשפות השונות וכלים להשתמש במקורות סיניים, יפניים, הינדיים ועוד לצורך מחקרם. הלימודים העיוניים כוללים מגוון רחב של שיעורים בהיסטוריה, תרבות, חברה, מדינה, כלכלה ויחסי חוץ של מדינות מזרח ודרום אסיה. 

   

  פרטי קשר:

  מזכירות החוג: גב' כנרת לוי, טל' 02-5883648, kinneretl@savion.huji.ac.il

  שעות קבלת קהל: יום א' 11:30-14:30 ימים ב'-ה' 10:00-13:00.