כימיה

 • מתמטיקה ומדעי הטבע

 • 560

 • אדמונד י' ספרא בגבעת רם

 • מחקרי

 • מידע כללי:

  תואר שני בכימיה הוא נקודת המעבר בין התואר הראשון, המבוסס כולו על קורסים פרונטאליים, לבין דוקטורט המבוסס רובו ככולו על מחקר. בתואר השני, בנוסף ללימוד קורסים מגוונים ומתקדמים, מתנסה הסטודנט בפעם הראשונה בתכנון וביצוע של מחקר מדעי בתחומי הכימיה.

  בוגרי תואר שני בכימיה נמצאים בעמדת יתרון בבחירת דרכם המקצועית מפני שהם מסוגלים לאייש כל משרה בתעשייה, בחינוך או בשירות הציבורי - רשימת אפשרויות קריירה לאנשים בעלי תואר שני בכימיה הינה ארוכה ומגוונת: הם יכולים להמשיך ללימודי דוקטורט ולבחור בקריירה אקדמית או להשתלב בתעשייה הכימית המסורתית שמהווה את הליבה של הכלכלה הלאומית, כמו-כן, הם יכולים לבחור בחברות שעוסקות בפיתוח רכיבים ומיקרואלקטרוניקה, בתעשיית התרופות או בביוטכנולוגיה, בתעשיית החומרים המתקדמים (כגון פולימרים, חומרים מרוכבים וננוטכנולוגיה), כמו גם בחזית ההגנה על הסביבה. ביקוש לכימאים בעלי תארים מתקדמים קיים גם בכל ענפי המשק והממשל. מטרת הלימודים המתקדמים הינה להכשיר מדענים, אשר כבר בשלב הלימודים למוסמך יוכלו לעבוד באופן עצמאי בתחום ההתמחות עם יכולת ליזום, לבצע ולהעריך תכניות מחקר.

  החוג לכימיה מציע גם מסלול משותף חדש להכשרת מורים צעירים בכימיה. המסלול מיועד לסטודנטים מצטיינים ויאפשר לימודי תואר שני בכימיה בשילוב עם תעודת הוראה. 

  לרשימת תחומי המחקר והמנחים באתר החוג

  לתכנית הלימודים בחוג

   

  מועדי הרשמה:

  21.1.18- 14.10.18

   

  תנאי קבלה:

  תנאי קבלה ייחודיים של ה פקולטה למתמטיקה ולמדעי הטבע

  תואר בוגר מהאוניברסיטה העברית או ממוסד אחר להשכלה גבוהה בציון 80 לפחות בכימיה או תחומים קרובים במדעי הטבע; מציאת מנחה הנמנה על מורי החוג לכימיה.

  נדרש בנוסף פטור באנגלית ברמה אוניברסיטאית.

   

  סדרי הרשמה:

  ההרשמה ל תואר מוסמך מתבצעת בשני שלבים:

  1. ברמה אוניברסיטאית: (מדור רישום וקבלה) באמצעות האינטרנט או ערכת הרשמה.
  2. ברמת ה פקולטה באמצעות יצירת חשבון במערכת ההרשמה, מילוי פרטים וצירוף גיליון ציונים רשמי, מקורי וחתום בחותמת האוניברסיטה/המכללה בה למד הכולל ממוצע ל תואר בוגר ואישור זכאות ל תואר בוגר . (למועמדים אשר טרם קיבלו אישור זכאות ל תואר בוגר , יש לצרף רק גיליון ציונים רשמי, מקורי, חתום, הכולל ממוצע לתואר).

   

  הרשמה נוספת בחוג:

   עם ביצוע ההרשמה ברמת ה פקולטה יזומנו המועמדים לפגישת ייעוץ אצל ראש החוג.

   

  טפסים למילוי:

  טופס הרשמה ל לימודי מוסמך

   

  מבנה התכנית:

  קיימות 4 מגמות ל תואר מוסמך בכימיה:

  1. כימיה אורגנית, אי אורגנית וביולוגית
  2. מגמה בכימיה של חומרים וננו-טכנולוגיה יישומית
  3. מגמה בכימיה אנליטית
  4. מגמה בכימיה פיסיקלית

  לכל אחת מהמגמות השונות יש יועץ שהוא אחד ממורי החוג לכימיה. בחירת הקורסים תעשה בהתייעצות עם יועץ המוסמך והמנחה ובהתאמה לתכנית המחקר.

  התזה המחקרית היא מרכז לימודי המוסמך. הסטודנט חייב לבצע מחקר מודרך באחד מתחומי הכימיה בהנחייתו של אחד ממורי החוג.

   

  פרטי קשר:  

  מיכל נוה- מזכירה לענייני הוראה: michalna@savion.huji.ac.il, טל': 02-6585273

  טלי חאזי- מנהלנית הוראה ותלמידים: talih@savion.huji.ac.il, טל': 02-6585267.