דוקטור ברוקחות קלינית

 • רפואה

 • 625

 • עין כרם

 • מחקרי

 • מבנה התכנית:

  רוקחות קלינית הינה מומחיות במדע הבריאות שביטויה בישומם של עקרונות מדעיים מתחומי הפרמקולוגיה, טוקסיקולוגיה, פרמקוקינטיקה ופרמקותרפיה, על ידי רוקחים במסגרת הטיפול בחולים. התוכנית מסתמכת על ההכשרה המקצועית שניתנה במסגרת לימודי הבוגר ברוקחות המספקים את לימודי היסוד במדעי הטבע, מדעי הרוקחות והביו-רפואה. תכנית הקורסים מותאמת להכשיר את בוגרי התכנית לתפקידי ייעוץ, בקרה ומחקר בתחום השימוש בתרופות בבתי חולים ובקהילה. בוגרי התכנית שסיימו עד עתה השתלבו בעבודה בבתי החולים, בקופות החולים ובחברות הפארמה כרוקחים קליניים ומובילים את הטיפול התרופתי בחולה בכל המקומות בהם הם נמצאים.

  ​בתוכנית מושם דגש על לימודים תיאורטיים ומעשיים ברוקחות קלינית, ייעוץ בטיפול תרופתי למטופל ולצוות, וכן על הכשרת הרוקח הקליני לחשיבה מחקרית. לצורך כך התוכנית כוללת ביצוע מחקר ברמה של תואר שני בנושאים הקשורים בטיפול תרופתי.

  הלימודים נמשכים על פני 6  סמסטר ים. בשנת הלימודים הראשונה בשנתיים הראשונות יינתנו קורסים בהיקף רחב (מיומנויות בסיסיות ברוקחות קלינית, טוקסיקולוגיה מתקדמת של תרופות, טרטולוגיה קלינית, הערכות כלכליות ברפואה, פרמקותרפיה מתקדמת, ביוסטטיסטיקה, ניתוח מידע תרופתי, מיומנויות בתקשורת בינאישית, ניסויים קליניים, סמינריון קליני)  וכן תתחיל התנסות ליד מיטת החולה באמצעות סבבים קליניים בבתי החולים (ילדים פסיכיאטריה וזיהומים). בשנה השנייה תתקיים הוראה ליד מיטת החולה (כגון פנימית נוירולוגיה וכו’) כשהמדריכים הם רוקחים קליניים או רופאים. בשנה השלישית בנוסף לסמינריון הקליני תתקיים התמחות בטיפול רוקחי בו הסטודנט יצטרך לבחור ולבצע התמחות בבתי החולים באחת המחלקות או מרפאות (כמו קרדיולוגיה, זיהומים, נפרולוגיה וכו׳) או בקהילה. כמו כן, במהלך הלימודים נדרשים הסטודנטים לבצע עבודת מחקר ברמה של תואר שני ולהגישה עוד סוף השנה השלישית.

   

  תנאי קבלה:

  התוכנית מסתמכת על ההכשרה המקצועית שניתנה במסגרת לימודי הבוגר ברוקחות (סה"כ 4 שנים - שלוש וחצי שנים פלוס סטאז' של כחצי שנה) המספקים את לימודי היסוד במדעי הטבע, מדעי הרוקחות והביו-רפואה ועל כן מוגבלת לבעלי תואר בוגר ברוקחות.
  סף הקבלה הוא ציון 85 ב תואר בוגר במדעי הרוקחות, וכן בראיון קבלה. תנאי סף לקבלה הוא רישיון לעסוק ברוקחות בישראל.

   

  נהלי הרשמה לחוג:

  להרשמה נא לפנות למזכירות תלמידי מוסמך בבית הספר לרוקחות.

   

  פרטי קשר:

  מנהל התכנית: פרופ' אילן מתוק ilan.matok@mail.huji.ac.il  

  מזכירות לימודים מתקדמים: הדר הודיס, טל:  02-6758617 או במייל: hadarho@savion.huji.ac.il

   

  פרטים נוספים:

  בסרטון המצורף