מגמה לכלכלה פוליטית ומוסדות בין-לאומיים - יחסים בין לאומיים

מסלול זה הוא חלק מתכנית הלימודים לתואר שני ביחסים בין לאומיים

למידע נוסף על מועדי הרישום ותנאי הקבלה הנדרשים לחצו כאן

סמל חוג: 375

 

תיאור התכנית

התואר השני כולל קורסים בהיקף של 28   נ"ז   ו-8   נ"ז   על שתי עבודות סמינריוניות ובסה"כ 36   נ"ז   . לא ניתן לכתוב תזת מ"א במסגרת התכנית. הלימודים מתרכזים במסלול זה ביום אחד בשבוע (ביום שני), למעט קורסי השלמה.

מגמה לכלכלה פוליטית ומוסדות בין-לאומיים (סמל חוג לרישום- 375): המגמה עוסקת בהיבטים הפוליטיים והמוסדיים של הכלכלה הבינ"ל הבאים לידי ביטוי במחקר היחסים הבינ"ל והמשפט הבינ"ל במאה ה-21. מושם דגש על ניתוח מגמות המעצבות את הכלכלה הפוליטית הבינ"ל, כגון קשרי סחר חוצי-גבולות, תנועות הון, שיתוף פעולה אזורי ופיתוח כלכלי. הסטודנטים ירכשו ידע מעמיק בתהליכים הפוליטיים המביאים לשיתוף פעולה וסכסוכים כלכליים, ברמה המדינתית וברמה הגלובלית, תוך התייחסות למגוון שחקנים: מדינות, חברות רב-לאומיות, וקבוצות טרנס-לאומיות והאינטראקציה שלהם במסגרות מוסדיות שונות, במיוחד ארגונים, הסכמים וכללים בינ"ל.

 

את הסדנה בכל אחת מהמגמות ינחו חוקרים המקושרים ל"שטח" הביטחוני, המדיני, הפוליטי (במגמת הביטחון והדיפלומטיה) והכלכלי (במגמת כלכלה פוליטית ומוסדות בין-לאומיים) בישראל. כל זאת על מנת לחזק את הקשר בין המחקר האקדמי לבין הנעשה בעולם המעשה.
 

תנאי קבלה

תנאי קבלה ייחודיים של ה פקולטה למדעי החברה

למסלול תואר שני: בוגר המחלקה אשר ציון הגמר שלו 82 לפחות או בוגר חוג אחר אשר ציון הגמר שלו 82 לפחות.

 

פרטי קשר:

יועץ מ"א (מסלול ללא תזה) וראש המגמה לכלכלה פוליטית ומוסדות בין-לאומיים: ד״ר ליאור הרמן Lior.Herman@mail.huji.ac.il

מנהלנית מוסמך במחלקה ליחסים בין-לאומיים: חגית קרדונה hagitc@savion.huji.ac.il

מידע נוסף ניתן לקבל במזכירות המחלקה בטלפון: 02-5883061 או 02-5883233