ריפוי בעיסוק

 • רפואה

 • 627

 • הר הצופים

 • מחקרי, עיוני

 • מידע כללי:

  בבית הספר לריפוי בעיסוק מתקיימים שני מסלולים בתכנית מוסמך שנועדו להכשיר מנהיגות למקצוע הריפוי בעיסוק ולהרחיב ולהעמיק את הידע הקליני, התיאורטי והמחקרי בהקשר למדע העיסוק ומקצוע הריפוי בעיסוק. בנוסף, לכל מסלול הייחודיות שלו (ראה בהמשך). הלימודים נמשכים שנתיים כאשר יש אפשרות ללמוד יום בשבוע בכל שנה.

  אתר חוג 

   

  מועדי ההרשמה לשנת תשפ"ג:

  • מועד סיום ההרשמה למסלול מוסמך עיוני החל בתאריך 23.01.2022 ויסתיים בתאריך 31.08.2022.

  • מועד ההרשמה למסלול מוסמך מחקרי החל בתאריך 23.01.2022 ויסתיים בתאריך 31.05.2022. תיתכן הרשמה גם לאחר מועד זה על בסיס מקום פנוי. יש לבדוק מול מזכירות החוג.

   

  הרשמה נוספת בחוג:

  הנרשמים לחוג באמצעות אתר הרישום, יבצעו רישום נוסף גם באתר ביה"ס לריפוי בעיסוק. יש לוודא כי פרטי הרישום התקבלו בדוא"ל: nitzans@savion.huji.ac.il

  כדי להירשם יש ללחוץ על ← טפסי הרשמה למילוי

   

   

  מבנה התכנית:

  קיימים כיום שני מסלולים בתכנית המוסמך בריפוי בעיסוק:

  המסלול המחקרי – מטרת מסלול זה היא לפתח חשיבה מחקרית ומומחיות בהתערבות בריפוי בעיסוק בתחומים שונים על-ידי הקניית ידע וכלים לשאול שאלות מחקריות וקליניות, לתכנן ולערוך מחקר וליישמו. מסלול זה מאפשר לבוגרים להוביל מחקר בשדה הקליני. בנוסף, המסלול הינו מתאים לסטודנטים/ות שמעוניינים להשתלב באקדמיה. מסלול זה פתוח לאנשי מקצוע מתחומים שונים של מצקועות הבריאות (ייתכן ויידרשו השלמות). יחד עם זאת הוא אינו מהווה תואר שיאפשר לקבל הסמכה בריפוי בעיסוק למי שאינו בעל תואר בוגר בריפוי בעיסוק.

  המסלול העיוני – מטרת מסלול זה היא להכשיר מרפאים בעיסוק למנהיגות מקצועית ולתפקידי ניהול ופיקוח. מטרה נוספת היא לפתח חשיבה קלינית ויכולת של תרגום ידע - הבנת ויישום ראיות מחקר להתערבות קלינית. הדגש במסלול זה הינו על העמקה והתמחות במגמות יישומיות במקצוע הריפוי בעיסוק. רבים מבוגרי מסלול זה מאיישים משרות ניהוליות. מסלול זה פתוח לבוגרי תכניות הבוגר בריפוי בעיסוק בלבד.

   

  התמחויות במסגרת לימודי מוסמך בריפוי בעיסוק:

  התמחות בהפרעות נוירו-התפתחותיות - תכנית חדשה

  כחלק מתכנית המוסמך בשני המסלולים, בשנת תשפ"ג תפתח התמחות במסגרת לימודי המוסמך בנושא הפרעות נוירו-התפתחותיות, שמטרתה להכשיר מרפאים בעיסוק לעסוק במחקר ולהוביל צוותים בעבודה קלינית עם אוכלוסיה זו. ההתמחות תקנה לבוגריה ידע תיאורטי ויישומי בנושא ההפרעות הנוירו-התפתחותיות שכיחות (הפרעות למידה, הפרעת קשב וריכוז, הפרעה בויסות חושי, אוטיזם והפרעה התפתחותית בקואורדינציה). חשוב לציין שההתמחות אינה כוללת הכשרה קלינית, אולם היא תרחיב ותעמיק את יכולת החשיבה הקלינית המבוססת ראיות מחקר בעזרת ניתוח מחקרים של אנשים עם הפרעות נוירו-התפתחותיות שונות. היקף הלימודים בהתמחות זהה להיקף הלימודים במסלולי המוסמך הרגילים.

   

  התמחות בתחום המוגבלויות, שיקום ובריאות הנפש בשיתוף עם ה פקולטה לעבודה סוציאלית

  תכנית ההתמחות בתחום המוגבלויות היא תכנית לימודים בין-תחומית וחדשנית, ומיועדת לסטודנטים בתכניות המוסמך של בתי הספר לריפוי בעיסוק, לרפואה ולעבודה סוציאלית. תפיסת העל של ההתמחות נשענת על נקודת מבט אינטגרטיבית, אשר שמה דגש על חיבור תיאורטי ומעשי בין מדיניות חברתית, היבטים חברתיים, רפואיים ותפקודיים ויישומם בדרכי התערבות, טיפול ושיקום עם אנשים עם מוגבלויות ובני משפחותיהם. שיתוף הפעולה הבין-מחלקתי מאפשר לפתח ראייה רב-מקצועית רחבה לצורך הערכת הצרכים של אנשים עם מוגבלויות ופיתוח מענים ראויים לצרכיהם.

  התמחות זו מאפשרת רכישת ידע תיאורטי, מחקרי ומעשי. התמחות זו פתוחה הן למסלול המחקרי והן למסלול העיוני.

   

  פרטים נוספים לגבי תנאי קבלה ותכנית הלימודים ניתן למצוא באתר ביה"ס לריפוי בעיסוק 

   

   

  תנאי קבלה:

  תנאי קבלה ייחודיים של ה פקולטה  לרפואה

  מסלול מחקרי :  תואר בוגר  בריפוי בעיסוק או  תואר בוגר  בתחומים נלווים, בממוצע 89 לפחות.

  מסלול עיוני: לבעלי  תואר בוגר  בריפוי בעיסוק בלבד, בממוצע 85 לפחות.

  בשני המסלולים נדרש ראיון קבלה.

  מספר המתקבלים ל לימודי מוסמך  מוגבל בהתאם ליכולת הקליטה של החוג, ולפיכך עמידה בממוצע הציונים כפי שפורט לעיל אינה מבטיחה קבלה ללימודי המוסמך. 

  נדרש פטור באנגלית ובעברית לקבלה ל תואר מוסמך , טרם תחילת הלימודים, עם זאת, מי שלמד/ה תואר ראשון בישראל, במוסד לימודי המוכר ע"י המועצה להשכלה גבוהה , יחשבו לימודים אלה כפטור מאנגלית ועברית.

   

  יום אוריינטציה - נוכחות חובה - יתקיים בתאריך ה-19.10.2022

   

   

  פרטי קשר:

  מזכירת מסלול המוסמך בריפוי בעיסוק: ניצן שטיינברג: nitzans@savion.huji.ac.il, בטלפון  02-5845302