גלוקל פיתוח בין-לאומי

 • מדעי החברה

 • 358, 817

 • הר הצופים

 • מחקרי, עיוני

 • מידע כללי:

  תכנית ייחודית ל לימודי מוסמך  המתמקדת בארגונים בינלאומיים ובעבודה עם קהילות מקומיות ברחבי תבל.
  על רקע תהליכי הגלובליזציה הכלל עולמיים, ארגוני פיתוח בינלאומיים הופכים לבעלי תפקיד מרכזי בשיפור איכות החיים של יחידים וקהילות באזורים מתפתחים ברחבי העולם. תהליך זה מעמיק את הקשר בין חברות שונות וחושף את אנשי המקצוע לאתגרים שונים הנובעים מעבודה בסביבה החברתית החדשה. במסגרת תכנית זו, יילמדו הכוחות הבינלאומיים המעצבים את הפיתוח של קהילות וחברות במדינות בעלות אפיונים סוציו-אקונומיים נמוכים. התכנית מספקת לימודי מבוא עם דגש על לימוד תיאורטי של תחומי המחקר יחד עם ידע מעשי משטח דרך בחינת עבודתם של ארגוני פיתוח בינלאומיים לא-מדינתיים. כהשלמה לידע האקדמי, הלימודים בתכנית יקנו כלים שיאפשרו התאמה של הידע הנלמד לעבודה בשטח. המפגש בין הידע למעשה יושלם על-ידי התמחות בת  סמסטר  אחד, בשנה השניה ללימודים, בפרויקט המנוהל על-ידי ארגון פיתוח בישראל או בחו"ל. בנוסף, מספר מצומצם של סטודנטים יוכל להעשיר את ידיעתו בתחום דרך פניה ל מסלול מחקרי . במסלול זה ינתן דגש לקשר בין התיאוריה למעשה דרך בחינת מקרים ספציפיים מרחבי העולם. 


  «  בתוכנית גלוקאל לפיתוח בינלאומי ניתן לבחור במסלול לימוד "פיתוח ומגדר" בו סטודנטים וסטודנטיות מקבלים ידע תאורטי, כלים פרקטיים ונסיון שטח הנוגעים לעבודה ומחקר בתחום מגדר ופיתוח. באופן ספציפי, במסלול נלמדים בנוסף לקורסי הליבה של תוכנית גלוקאל, קורסי תאוריה הנוגעים למגדר ופיתוח, פמיניזם, מנהיגות נשית וכדומה. העבודה בקורסים הפרקטים וההתמחות יתמקדו במגדר ופיתוח, והסטודנטים הלומדים במסלול יכתבו את עבודת הסמינר בתחום.


  «  בנוסף, בתוכנית גלוקאל לפיתוח בינלאומי ניתן לבחור במסלול לימוד "הגירה בינלאומית ופיתוח" (סמל חוג 817) בו סטודנטים וסטודנטיות מקבלים ידע תאורטי, כלים פרקטיים ונסיון שטח הנוגעים לעבודה ומחקר בתחום ההגירה הבינלאומית, עבודה עם פליטים ומהגרים ופיתוח. באופן ספציפי, במסלול נלמדים בנוסף לקורסי הליבה של תוכנית גלוקאל, קורסי תאוריה הנוגעים לסוציולוגיה של הגירה, היבטים בינלאומיים של הגירה, היבטים כלכליים ודמוגרפיים של מהגרים, קליטת הגירה בקונטקסט של פיתוח בינלאומי וכדומה. העבודה בקורסים הפרקטים וההתמחות יתמקדו בהגירה בינלאומית ופיתוח, והסטודנטים הלומדים במסלול יכתבו את עבודת הסמינר בתחום.

   

  מועדי ההרשמה לשנת תשפ"ג:

  ההרשמה תחל בתאריך  23.01.2022 ותסתיים בתאריך 31.08.2022.
  תתכן הרשמה גם לאחר תאריך זה על בסיס מקום פנוי, יש לבדוק בחוג.

  בכדי להתקבל לתכנית, יש צורך בהליך קבלה נוסף ישירות דרך החוג. יש להגיש מועמדות דרך אתר התכנית.

   

  מבנה התכנית:

  תכנית הלימודים נפרשת על פני שלושה סמסטר ים רצופים וכוללת 36 נ"ז הנלמדים באנגלית. ב סמסטר השלישי, הסטודנטים נדרשים לקיים 4 חודשי התמחות בחו"ל בארגון מקומי או בינ"ל העובד עם קהילה מתפתחת. התכנית תפתח מדי שנה בחודש אוקטובר ותסתיים כעבור 17 חודשים, קרי בחודש מרץ. 

   

  תנאי קבלה:

  1. תנאי קבלה ייחודיים של ה פקולטה למדעי החברה
  2. סיום כל החובות לתואר "בוגר" לפני תחילת שנת הלימודים
  3. רמת אנגלית מתקדמים ב' לכל הפחות ברמה אוניברסיטאית
  4. תואר בוגר בציון 80 לפחות מכל התחומים, קורות חיים, 3 מכתבי המלצה, רקע מקצועי או נסיון קודם בעבודה או בהתנדבות בתחום הרלוונטי יתרון.
  5. ראיון אישי

   

  פרטי קשר:

  טלפון 02-5882267 או בדוא"ל: glocal@savion.huji.ac.il

  לאתר החוג