היחידה ללימודי שפות - הפקולטה למדעי הרוח

אודות

מדברים כבר מהשיעור הראשון, רק באוניברסיטה העברית

ה פקולטה למדעי הרוח באוניברסיטה העברית ייסדה לאחרונה יחידה חדשה ללימודי שפות, ראשונה מסוגה בארץ.

התפיסה הרווחת כיום ברחבי העולם, גם במוסדות להשכלה גבוהה, היא שחיוני לרכוש את היכולת לתקשר בשפות זרות באופן פעיל כולל כושר ביטוי בכתב ובעל-פה. למידה על אודות השפה, כפי שהיה מקובל בעבר, היא אכן חשובה, אולם יש ערך רב לרכישת השפה כדובר. שיטת לימוד זו תורמת להכשרה האקדמית בתחומי דעת הנשענים על השפה, ופותחת בפני תלמידי האוניברסיטה מגוון רחב של הזדמנויות ללמידה, למחקר ולתעסוקה.

קורסי השפה החדשים באוניברסיטה העברית נבנים בהתאם למסגרת ההתייחסות האירופית המשותפת לשפות (CEFR), שהיא תוצר של מחקר וניסיון רב. כל קורס שפה במתכונת החדשה מתנהל בשפת היעד כבר מהשיעור הראשון. בכל מפגש מבססים מיומנויות קריאה, כתיבה, הבנת הנשמע ודיבור, ובונים ביטחון לפעול בשפה. לומדים להתאים את השימוש בשפה להקשר התרבותי ורוכשים את השפה מנקודת מבט רב-תרבותית.

לאתר היחידה

 

מתכונת הלימודים                                                                                 

באילו מסגרות לומדים שפה?

מגוון תארים במדעי הרוח מתבססים על לימודי שפה, ומרבית תלמידי תואר מוסמך  ב פקולטה רוכשים שפה זרה. בחוגים שבהם השפה היא בלב התואר, כשליש מנקודות הזיכוי לתואר הן קורסי שפה; חוגים אחרים דורשים מתלמידיהם לרכוש שפה זרה בנוסף לשליטה באנגלית; תלמידי חוגים נוספים במדעי הרוח מוזמנים ללמוד שפה, בהתאם למבנה תוכנית הלימודים שלהם.

» אמירים – תוכנית מצטיינים                                  

» לימודים רומאניים

» בלשנות                                                   

» לימודים רוסיים וסלאווים

» לימודי אסיה

» ספרות כללית והשוואתית

» לימודי האסלאם והמזרח התיכון

» שפה וספרות גרמנית

» לימודים ספרדיים ולטינו אמריקניים

» תולדות האומנות

 

למה ללמוד

בעולם הגלובלי, אנגלית לא מספיקה?

שליטה באנגלית חיונית כמובן להצלחה באקדמיה ובשוק העבודה. למעשה, האוניברסיטה העברית מחדשת בימים אלה את לימודי המיומנות באנגלית ומעודדת שילוב של קורסים שמתנהלים באנגלית בלימודים לתואר. אולם רכישת שפה זרה נוספת מעניקה לתלמידי ולבוגרי האוניברסיטה העברית יתרון תחרותי הן בעולם האקדמי והן בשוק העבודה במגזר הציבורי, במגזר הפרטי ובמגזר השלישי. בנוסף, נסיעה לחילופי סטודנטים באירופה או באסיה כדוברי שפת המקום מאפשרת לסטודנטים להפיק הרבה יותר מהחוויה ומהלימודים. לשם כך כדאי להתחיל ללמוד שפה כבר בשנת הלימודים הראשונה.

 

לפרטים נוספים בנוגע ללימודי שפות:

לאתר היחידה

לעמוד הפייסבוק