• 431

 • עבודה סוציאלית

 • הר הצופים

 • מאמינים בצדק חברתי? רואים את העתיד שלכם בעשייה למענו?

  תכנית הלימודים בביה"ס לעבודה סוציאלית מכשירה למקצוע. העובדים הסוציאליים הם בעלי מחויבות חברתית ומקצועית לקידום צדק חברתי ולסיוע לאוכלוסייה חלשות בהתמודדות עם קשיים ובמיצוי הפוטנציאל האישי שלהם.

  רוצים לעבוד עם בני אדם ?

  מקצוע העבודה הסוציאלית מבוסס על הבנת האדם בתוך סביבתו.

  במסגרת הלימודים תרכשו ידע כיצד להבין ולסייע לבני אדם מבחינה נפשית, משפחתית, וחברתית.

  במסגרת הלימודים הסטודנטים מקבלים את ההכשרה לתכנון ולבצע התערבות תכליתית-שיטתית והפעלת מערכת שיקולים לקבלת החלטות מקצועיות לשיפור רווחתם של אנשים.

  תכנית הלימודים כוללת לימודים עיוניים והכשרה מקצועית תוך התנסות מעשית. הסטודנטים יזכו ללימודים שמשלבים בין עקרונות והערכים של העבודה הסוציאלית עם ידע מדעי וחדשני. כל סטודנט יבחר באחת משתי התמחויות - מגמת הלימודים הכללית ומגמה לעבודה סוציאלית קהילתית. 

  המרצים בתכנית הם המובילים בהכשרה ובמחקר בתחומי העבודה הסוציאלית והמדיניות החברתית בישראל.

  אתר החוג

 • הפערים החברתיים, המציאות הכלכלית והחברתית והאמונה בערכים של שוויון הזדמנויות הופכים את מקצוע העבודה הסוציאלית למבוקש ולחיוני במדינת הרווחה. המקצוע מתבסס על ידע, מיומנות וערכים, המציבים את האדם בקונטקסט החברתי שלו. אנו מציעים תכנית לימודים מובילה ויוקרתית שמציבה את הבוגרים שלה כמובילים בעשייה החברתית. היתרון הגדול בלימודי העבודה הסוציאלית הוא רכישת מקצוע. המקצוע מאפשר עבודה יצירתית, מגוונת, במבחר התמחויות, במגוון גופים וארגונים ובתחומי עיסוק ופעילות רבים ושונים בכל תחומי הרווחה במדינה. העוסקים בעבודה סוציאלית נהנים מתחושת מימוש ומיצוי, מעבודה מעניינת עם אוכלוסיות מגוונות ומעשייה חברתית משמעותית. תואר בעבודה סוציאלית הוא תנאי הכרחי לאיוש תפקידים ולקידום במערכת שירותי הרווחה במסגרת הממשלתית, הציבורית והפרטית- עסקית. 

  הצטרפו אלינו! לבית הספר הראשון שהוקם בארץ ללימודים אקדמיים של מקצוע העבודה הסוציאלית.  

   

   

  • בית הספר לעבודה סוציאלית ולרווחה באוניברסיטה העברית נמצא במרכז העשייה החברתית בארץ ושותף בעיצוב המדיניות החברתית. בית ספר זה ידוע ומוכר בעולם, וכן נמנה עם בתי הספר היוקרתיים ביותר בעולם. עם שורותיו נמנים מרצים מהמובילים בתחומם, בעלי שם בקהיליה המדעית הישראלית והבינלאומית.
  • האוניברסיטה העברית גאה בשלושה חתני פרס ישראל בתחום העבודה סוציאלית והרווחה החברתית: פרופ' מרדכי רוטנברג, פרופ' אברהם דורון ופרופ' יונה רוזנפלד.
  • הכשרה מעשית לצד הלימודים האקדמיים- בתואר מתנסים הסטודנטים בהכשרה מקצועית במגוון רחב של גופים, מוסדות וארגונים בליווי צמוד מדריכים מקצועיים מנוסים.
  • הסטודנטים בתכנית נהנים מאווירה חברתית טובה, אחוות סטודנטים, תמיכה ותקשורת מצוינת בין הסטודנטים, המרצים וצוות ההנהלה.
  • קבלה לשנה א' על סמך אפיק מעבר מהאוניברסיטה הפתוחה. למידע נוסף

 • הממונה על המעמד האקדמי ויועצת ביה"ס  ד"ר ענת אפשטייןmsae@mscc.huji.ac.il 

  מזכירות החוג: בימים א' – ה' בשעות 08:00-15:00 ,  טלפון: 02-5880452 , bsw@savion.huji.ac.il

 • תכנית הלימודים ל תואר בוגר בעבודה סוציאלית (B.S.W) משלבת לימוד עיוני מעמיק והתנסות מעשית משמעותית. השנה הראשונה ללימודים תוקדש ללימוד קורסי החובה וביניהם: מבוא לעבודה סוציאלית, המלווה בהתנסות במסגרת "מעורבות חברתית". האדם במשפחה, מדינת הרווחה, מושגי יסוד בפסיכולוגיה וסוציולוגיה ועוד. החל משנת הלימודים השנייה, נשלב את הלימוד העיוני עם הכשרה מקצועית והתנסות מגוונת בסוכנויות, מוסדות וארגוני רווחה שונים כדוגמת: ƒגופים קובעי מדיניות וחקיקה, ƒארגונים וולונטריים, מרכזי גמילה, מרכזי שיקום, בתי אבות, מקלטים לנשים מוכות, שירותי מבחן, שירותי בריאות הנפש, בתי חולים ושירותי בריאות, שירותי אימוץ, מרכזים קהילתיים, בתי ספר, מוסדות ושירותים לילדים ונוער ומחלקות לשירותים חברתיים.

  אנו מציעים לכל סטודנט לבחור מסלול לימודים:

  המגמה הפרטנית: רכישת ידע עיוני והכשרה מקצועית בעבודה עם יחידים ומשפחות.

  המגמה לעבודה סוציאלית קהילתית: לימודי התמחות בעבודה עם קבוצות וארגונים והכשרה לתפקידי מפתח בשירותים חברתיים ועמותות לשינוי חברתי. 
   

 •  

  תואר בוגר בעבודה סוציאלית עם לימודי חוג נוסף ב פקולטה למדעי החברה

  תכנית לימודים לתואר ראשון בעבודה סוציאלית עם לימודי חוג נוסף בחוג אחד במדעי החברה. הסטודנטים בתכנית ילמדו במשך ארבע שנים ויוענק להם תואר בעבודה סוציאלית ותעודה נלווית המעידה על סיום חובות הלימוד בחוג הנוסף עם תום הלימודים. התכנית מיועדת לסטודנטים בעל חתך נתונים גבוה.

  הצירופים האפשריים לתכנית המשולבת כמפורט בטבלת הצירופים.

   

  תואר בוגר בעבודה סוציאלית עם לימודי חוג נוסף ב פקולטה למדעי הרוח

  תכנית לימודים לתואר ראשון בעבודה סוציאלית עם לימודי חוג נוסף בחוג אחד במדעי הרוח. הסטודנטים בתכנית ילמדו במשך ארבע שנים ויוענק להם תואר בוגר בעבודה סוציאלית ותעודה נלווית המעידה על סיום חובות הלימוד בחוג נוסף עם תום הלימודים. התכנית מיועדת לסטודנטים בעלי חתך נתונים גבוה.

  הצירופים האפשריים לתכנית המשולבת כמפורט בטבלת הצירופים.

   

  סטודנטים שיהיו מעוניינים לעבור למסלול של תואר בוגר בעבודה סוציאלית ולימודי חוג נוסף באחד החוגים ב פקולטה למדעי החברה או הרוח (430) ידרשו לעמוד בתנאי הקבלה הבאים:

  • סיום לימודים אקדמיים של שנה אחת או יותר באחת הפקולטאות ובהתאם לנהלי ה פקולטה בה לומד המועמד בציון ממוצע של 90.
  • ציון פסיכומטרי רב תחומי של 600 לפחות.

  לפרטים -ביה"ס לעבודה סוציאלית , מר אורי שגיא טל' 02-5880452  שלוחה 6.

   

  תואר בוגר בעבודה סוציאלית עם לימודי חוג נוסף בביה"ס למנהל עסקים

  תכנית לימודים לתואר ראשון בעבודה סוציאלית עם לימודי חוג נוסף במנהל עסקים. הסטודנטים בתכנית ילמדו במשך ארבע שנים ויוענק להם תואר בוגר בעבודה סוציאלית ותעודה נלווית על סיום חובות הלימוד בחוג למנהל עסקים עם תום הלימודים. התכנית מיועדת לסטודנטים בעלי חתך נתונים גבוה.

   

  תואר בוגר במשפטים ו תואר בוגר בעבודה סוציאלית

  תכנית לימודים משולבת לתואר ראשון בעבודה סוציאלית ותואר ראשון במשפטים.
   

  תואר בוגר בעבודה סוציאלית עם לימודי חוג נוסף בקרימינולוגיה

  תכנית לימודים לתואר ראשון בעבודה סוציאלית עם לימודי חוג נוסף בחוג לקרימינולוגיה. הסטודנטים בתכנית ילמדו במשך ארבע שנים ויוענק להם תואר בוגר בעבודה סוציאלית ותעודה נלווית על סיום חובות הלימוד בחוג לקרימינולוגיה עם תום הלימודים. התכנית מיועדת לסטודנטים בעלי חתך נתונים גבוה.

 • ציון 85/רמה ׳בסיסי׳

 • ציון 105, נדרש במקרים בהם שפת ההוראה בתיכון אינה עברית

 • יכולים להירשם רק ילידי שנת 2001 ומטה

 • ציון פסיכומטרי רב תחומי , ציון פסיכומטרי בדגש כמותי

 • 50%/50%, 70%/30%

 • 50%/50% (רלוונטי עבור כל מסלולי המכינה)

 • 50%/50% (לא רלוונטי כאשר יש קבלה ישירה לבעלי תואר)

 • קיימת עבור בעלי תואר דוקטור בלבד

 • ערוץ קבלה רלוונטי. יש לפנות למדור רישום וקבלה בכדי לבדוק סיכויי קבלה

 • 650 רב תחומי

  • קבלה ישירה לבעלי תואר ראשון מהאוניברסיטה העברית, בציון ממוצע 85.00 ומעלה. קיימת תכנית ל תואר מוסמך בעו"ס לבעלי תארים אחרים. למידע נוסף
  • הקלה בתנאי הקבלה לבעלי רקע מתאים קודם- לקבלה על פי תנאי רקע קודם, יכולים לפנות מועמדים אשר גילו מחויבות לפעול למען רווחתם של בני אדם במצוקה ואשר ביטאו מחויבות זו, הלכה למעשה, בפעילויות מסייעות לאורך זמן ובמסגרות ארגוניות שונות. על המועמד להגיש פנייה מסודרת לוועדת ערעורים הכוללת מכתב בקשה מפורט, המלצות חתומות על גבי נייר פירמה המאשרות את הרקע הקודם וכל מסמך נוסף הרלוונטי לבקשה. הבקשה תועבר לבדיקת הגורמים המוסמכים הרלוונטיים באוניברסיטה. ההחלטה תתקבל על סמך שיקול דעת ועל בסיס מקום פנוי בתכנית. את הבקשה יש להגיש במערכת ועדת ערעורים.
  • קבלה לשנה א' על סמך לימודים חלקיים באוניברסיטה העברית: אנו מזמינים סטודנטים שלמדו לפחות שנת לימודים אחת באוניברסיטה העברית, בכל אחת מן הפקולטות, להצטרף בתום שנת הלימודים ללימודים לתואר בעבודה סוציאלית. הקבלה היא על בסיס מקום פנוי בלבד וזאת במידה ועומדים בתנאים הבאים:
  1. סיום לימודים אקדמיים של שנה אחת או יותר באחת הפקולטאות ובהתאם לנהלי ה פקולטה בה לומד המועמד בציון ממוצע של 86 .
  2. ציון פסיכומטרי רב תחומי של 550 לפחות.
  3. פטור באנגלית.

  חשוב לציין כי הציונים הנ"ל אינם מהווים תנאי לקבלה אוטומטית ללימודים.

  הסטודנטים יתקבלו על בסיס מקום פנוי בתכנית הבוגר ובהכשרה המקצועית ולאחר בחינת ממוצע הציונים הכולל של המועמד בתכנית המלאה שהיה עליו ללמוד שנה.

  סטודנטים שהתקבלו ולמדו קורסים רלוונטיים במסגרת אותה שנת הלימודים, יוכלו לפנות לממונה על המעמד האקדמי בביה"ס ולקבל זיכויים בהתאם (msea@mscc.huji.ac.il).
  חשוב לציין כי אין ביה"ס מחוייב להכיר בקורסים שנלמדו במסגרת אותה שנה וכל מקרה יבדק לגופו של עניין.

  • קבלה לשנה א' על סמך אפיק מעבר מהאוניברסיטה הפתוחה. למידע נוסף

לבדיקת סיכויי קבלה, תנאי קבלה לשנה א
 • בוגרי החוג המשיכו את דרכם המקצועית במסלולים הבאים:

  1. עובדים סוציאליים במסגרת ציבורית: ברשויות המדינה (במחלקות הסעד והרווחה בעירייה), בבתי ספר ממשלתיים, במחלקות בתי החולים, בבתי סוהר, בצבא, במוסדות פסיכיאטריים ועוד.
  2. עובדים סוציאליים במגזר השלישי - במעונות ובמרכזים לילדים ולנערים בסיכון, בארגונים המסייעים לאנשים עם מוגבלויות, תחנות ייעוץ לנישואין ומשפחה ובארגונים אחרים.
  3. עובדים סוציאליים במסגרות פרטיות – בבתי ספר פרטיים, בבתי אבות .
  4. המשך ללימודים מתקדמים באוניברסיטה העברית ובאוניברסיטאות מובילות אחרות.