מסלולי לימוד לתואר שני

 • חינוך

  מידע כללי:

  הלימודים למוסמך מתמקדים בהיבטים העיוניים והמחקריים בתחומי החינוך השונים. מספר מגמות מכשירות בעלי מקצוע לתפקידי הדרכה, טיפול, ניהול וייעוץ במערכת החינוך.

  הלימודים למוסמך בחינוך מתקיימים במסלולים הבאים: מסלול מחקרי ומסלול לא מחקרי.

  מספר הפונים ללימודי מוסמך גדול ממספר הסטודנטים אותם ניתן לקבל, לפיכך, אין ציון הקבלה האוניברסיטאי המינימלי (ציון 80) מבטיח קבלה. יתקבלו מועמדים בעלי נתוני הקבלה הגבוהים ביותר.

  לאתר החוג

   

  בלימודי המוסמך מגמות התמחות:

   

  תאריכי הרשמה:

  הרשמה לכל המגמות תיפתח בתאריך 20.1.19 ותסתיים בתאריך 31.7.19 (או מאוחר יותר בכפוף למספר המקומות הפנויים)

  למעט:

  • פסיכולוגיה חינוכית ופסיכולוגיה קלינית של הילד סיום הרשמה בתאריך 20.2.19
  • ייעוץ חינוכי -  סיום הרשמה מוקדמת בתאריך 01.04.19.  הרשמה מאוחרת עד לתאריך 31.7.19.

   

  תנאי הקבלה:

  לכל מגמה בחוג לחינוך תנאי קבלה שונים. מומלץ מאוד לבדוק את תנאי הקבלה הייחודיים לכל מגמה לפני הרישום.

   

  פרטים נוספים:

  רכזת הרשמה למוסמך: גב' יעל אברהם-חי  ,  yaela@savion.huji.ac.il  02-5881190

  קבלת קהל : ימים ב' - ד'  בשעות 10:00 – 13:00 , 14:00 - 15:00 

  פרטים נוספים
 • חינוך יהודי

  מידע כללי:

  מעוניינים בחיבור בין מדעי היהדות לחיים של כאן ועכשיו?  מחפשים מקום להעמיק בשאלות של תרבות, חברה, חינוך וזהות?  רוצים ליזום, להוביל שינוי חברתי-חינוכי בקהילה?

   

  אצלנו תחוו למידה ברמה אקדמית גבוהה ובקורסים המשלבים תכנים משמעותיים והעמקה במחקר בתחום בליווי והתאמה אישית.

  התכנית עוסקת בשאלות המרכזיות של החינוך היהודי ומתמקדת בתחומים הבאים: מערכת החינוך, חינוך חווייתי, הגות בחינוך היהודי וחינוך יהודי כמקדם שינוי חברתית

   

  מסלולי לימוד לבחירה:

  מסלול א': (מחקרי) שמטרתו להרחיב ולהעמיק את ידיעותיו של הסטודנט בתחום לימודיו ולפתח את כושרו המחקרי.

  מסלול ב': (הלא-מחקרי) שמטרתו להרחיב ולהעמיק את ההשכלה האקדמית על היבטיה המקצועיים והעיוניים כאחד.

  אתר החוג

  לרשימת תכניות ביה"ס לחינוך לתואר שני

   

  תנאי קבלה ומלגות:

  ללימודי מוסמך במגמה לחינוך יהודי, יתקבלו סטודנטים אשר סיימו את לימודיהם לתואר ראשון בציון 80 לפחות. מועמדים ללא לימודי רקע בחינוך ו/או יהדות ידרשו להשלים חובות אלו במסגרת קורסי השלמה.

  סטודנטים אשר אינם בוגרי אחת מהאוניברסיטאות המוכרות בישראל חייבים להציג "פטור" באנגלית כשפה זרה כבר בעת ההרשמה כתנאי להגשת המועמדות. 
  הפטור יכול להיות מושג באמצעות הבחינה הפסיכומטרית, בחינת אמי"ר, אמיר"מ או במסגרת אוניברסיטאית ויש להציגו עד סוף מועד ההרשמה.

  תלמידי מכללות מצטיינים, שאין להם פטור קביל באנגלית, יוכלו להגיש מועמדות לוועדת חריגים של החוג לחינוך.

  המגמה לחינוך יהודי מציעה מלגות לסטודנטים מצטיינים הלומדים תכנית מלאה.

   

  מועדי הרשמה:

  20.1.19 - 31.7.19 (רישום במועד מאוחר יותר יתאפשר באישור מיוחד)

   

  סדרי הרשמה:

  ברמה אוניברסיטאית: סטודנטים שלמדו בארץ נרשמים במדור לרישום ולקבלת תלמידים של האוניברסיטה העברית באמצעות הרישום המקוון באתר האוניברסיטה העברית - יש לצרף מסמכים על פי הדרישות המופיעות באתר. מועמדים שלמדו את התואר בחו"ל,  צריכים להירשם במדור רישום וקבלת תלמידים מחו"ל, טל' 02-5882607, באתר הרשמה למועמדים מחו"ל.
  ברמת בית הספר לחינוך: באמצעות יצירת חשבון במערכת ההרשמה, מילוי פרטים וצירוף גיליון ציונים חתום בחותמת האוניברסיטה/המכללה בה למד, הכולל ממוצע לתואר בוגר ואישור זכאות לתואר בוגר.

  לתשומת לבכם - לא יטופלו בקשותיהם של מועמדים שלא השלימו את שני הליכי ההרשמה ולא צירפו את כל המסמכים הנדרשים.

   

  פרטי קשר:

  מזכירות הוראה ותלמידים: 02-5882033/4, 02-5881282, melton-etige@savion.huji.ac.il

  פרטים נוספים
 • חינוך מיוחד

  מידע כללי:

  המגמה לחינוך מיוחד רואה כמטרה את הכשרתם של אנשי חינוך שישתלבו בעתיד בתחומים שונים של עבודה עם אוכלוסיות בעלות צרכים חינוכיים מיוחדים. הרציונל העומד מאחורי מטרה זו הוא רצון לאפשר לאותם ילדים בעלי צרכים מיוחדים ולמשפחותיהם להיפגש עם איש מקצוע בעל רקע והבנה בספקטרום הרחב של החינוך המיוחד. בשדה העבודה היומיומית נפגש איש החינוך עם מגוון רחב של בעיות וקשיים המלווים את תלמידיו ולכן עליו להתמקצע בתחומים השונים. כמו כן, שילובם של תלמידים בעלי צרכים מיוחדים במסגרות הכלליות מחייב הכשרה של אנשי מקצוע המסוגלים לתת מענה לקשת רחבה של בעיות הקיימות בכיתה. על מנת להשיג מטרה זו, כוללת המגמה לחינוך המיוחד קורסים המתמקדים בתחומי השילוב, בספקטרום האוטיסטי, בצרכים מיוחדים באוכלוסייה הבוגרת, בהבנה ובטיפול בבעיות התנהגות ואלימות בבית הספר, בהפרעות רגשיות ובמדיניות שילוב משפחות בצוות הרב-מקצועי. מתוך ראייה כוללת של כל הצרכים החינוכיים המיוחדים הקיימים, מתמקדת המגמה הן באוכלוסיות עם צרכים מיוחדים בשכיחות גבוהה (ליקויי למידה, הפרעות התנהגות קשות, מוגבלות אינטלקטואלית קלה) והן באוכלוסיות עם צרכים מיוחדים בשכיחות נמוכה (הספקטרום האוטיסטי, מוגבלות אינטלקטואלית ברמות שונות, נכויות התפתחותיות, בעיות רב תחומיות) לאורך כל מעגל החיים. קורסי המגמה ניתנים על ידי מיטב המומחים בארץ בתחומים אלה. כל מורי המגמה עוסקים בהיבט החינוכי שבו הם מתמחים, מתוך תפיסה חינוכית ומחקרית שאנשי אקדמיה חייבים לצמוח מן השדה ולהיות מחוברים לעשייה ולעבודה היומיומית עם אוכלוסיות מיוחדות.

  אתר החוג

   

  מועדי הרשמה:

  20.1.19 - 31.7.19  (רישום במועד מאוחר יותר יתאפשר באישור מיוחד)

   

  סדרי הרשמה:

  ברמה אוניברסיטאית: סטודנטים שלמדו בארץ נרשמים במדור לרישום ולקבלת תלמידים של האוניברסיטה העברית באמצעות הרישום המקוון באתר האוניברסיטה העברית יש לצרף מסמכים על פי הדרישות המופיעות באתר. מועמדים שלמדו את התואר בחו"ל,  צריכים להירשם במדור רישום וקבלת תלמידים מחו"ל, טל' 02-5882607, באתר הרשמה למועמדים מחו"ל.

  ברמת בית הספר לחינוך: באמצעות יצירת חשבון במערכת ההרשמה, מילוי פרטים וצירוף מסמכים על פי הדרישות המופיעות במערכת ההרשמה.

  לתשומת לבכם לא יטופלו בקשותיהם של מועמדים שלא השלימו את שני הליכי ההרשמה ולא צירפו את כל המסמכים הנדרשים. בטופס ההרשמה הפנימי של החוג לחינוך ניתן להירשם לשלוש מגמות עפ"י סדר עדיפויות. לסדר העדיפויות יינתן משקל בשיקולי הקבלה של המגמה. אנא שימו לב לכך שחלק מהמגמות מטפלות במועמדים שנרשמו רק בעדיפות ראשונה או שנייה (פירוט נמצא בדף של כל מגמה). 

   

  מבנה התכנית:

  הלימודים במגמה נמשכים שנתיים ומתקיימים בשני מסלולים:

  א. מסלול מחקרי: הלימודים במסלול זה מיועדים לסטודנטים מצטיינים המעוניינים בכיוון העיוני והמחקרי בתחום החינוך המיוחד. הסטודנטים במסלול המחקרי יזכו במסגרת כתיבת עבודת התזה, להנחיה ולהדרכה אישית במהלך כל תקופת לימודיהם, ישולבו במידת האפשר במחקרים הנעשים ע"י מרצי המגמה, ויעשה מאמץ לשלבם בתפקידים של עוזרי מחקר והוראה.

  ב. מסלול לא מחקרי: הלימודים במסלול זה מיועדים לסטודנטים המעוניינים להכשיר את עצמם ולהרחיב את ידיעותיהם במסגרת עבודתם על ילדים בעלי צרכים חינוכיים מיוחדים בחינוך הכללי ובחינוך המיוחד.

   

  תנאי קבלה:

  רשאים להגיש מועמדות מי שסיימו את הלימודים לתואר בוגר במוסד להשכלה גבוהה מוכר בציון "טוב" (80) לפחות או מועמדים שסיימו את לימודיהם לתואר אקדמי ראשון המוכר על-ידי המועצה להשכלה גבוהה שאינו זהה לתואר בוגר באוניברסיטה (לדוגמא, תואר B.E.D ממכללה בציון 85). עדיפות תינתן למסיימי תואר בוגר בתחום החינוך, מדעי החברה, עבודה סוציאלית, ריפוי בעיסוק, קלינאות תקשורת ולעוסקים בתחומי החינוך השונים. ייתכן זימון לראיון אישי. 

   

  פרטי קשר:

  ראש המגמה- ד"ר ג'ודה קולר: מייל judah.koller@mail.huji.ac.il

  פרטים נוספים
 • חקר סכסוכים ניהולם ויישובם

  מידע כללי:

  מטרת התכנית להכשיר חוקרים ואנשי מקצוע בתחום ניהול ויישוב סכסוכים בין יחידים, קבוצות פוליטיות, חברתיות כלכליות, קהילות ומדינות. 
  התכנית מתמקדת במחקר והוראה של תיאוריות, שיטות וטכניקות לניהול ויישוב סכסוכים ומשלבת תחומים שונים, בהם: פסיכולוגיה, יחסים בין-לאומיים, מדע המדינה, תקשורת ועיתונאות, סוציולוגיה, חינוך. התכנית מציעה קורסים תיאורטיים-עיוניים, סמינרי מחקר וסדנאות יישומיות לרכישת מיומנויות ביישוב סכסוכים, משא ומתן, גישור וניהול דיאלוג. התכנית מאפשרת גם התמחות מעשית בארגונים העוסקים בפועל בפתרון בעיות ניהול ויישוב סכסוכים. 
  התכנית תאפשר למעוניינים להמשיך במסלול מחקרי לקראת תואר שלישי בחקר סכסוכים, ניהולם ויישובם.

   

  מועדי הרשמה:

  ההרשמה תחל בתאריך 20.1.19 ותסתיים בתאריך 4.8.19. תתכן הרשמה גם לאחר תאריך זה על בסיס מקום פנוי, יש לבדוק בחוג.

   

  מבנה התכנית:

  למועמדים שיתקבלו יקבעו באופן אישי קורסי השלמה על ידי יועץ התכנית, בהתאם לתחום שלמדו לתואר בוגר. יש להשלים את קורסי ההשלמה במהלך השנה הראשונה למוסמך, ציון ממוצע 80 לפחות בקורסי ההשלמה. אין אפשרות לפצל את לימודי ההשלמה.

   

  תנאי קבלה:

  1. תנאי קבלה ייחודיים לפקולטה למדעי החברה
  2. סיום כל החובות לתואר "בוגר" לפני תחילת שנת הלימודים.
  3. פטור באנגלית ברמה אוניברסיטאית.
  4. התכנית מיועדת לסטודנטים מכל המוסדות המוכרים להשכלה גבוהה שסיימו את לימודי הבוגר בממוצע 85 לפחות. המתקבלים יחויבו בלימודי השלמה בהתאם לרקע שלהם.

   

  פרטי קשר:

  ראש התכנית- פרופ' יפעת מעוז: המחלקה לתקשורת ולעיתונאות,msifat@gmail.com 02-5883210 ,

  רכזת ויועצת התכנית: רעות ישראלי, טלפון: 02-5883056, מייל:  reutisr@savion.huji.ac.il , חדר 3412, מדעי החברה

   קבלת קהל:  א'-ה' בשעות 9:00 - 14:00

  אתר החוג

  פרטים נוספים