• 322

 • מנהל עסקים

 • הר הצופים

 • ← החוג נסגר להרשמה לשנת הלימודים תשפ"ב

   

  מטרות התכנית:

  • הקניית ידע בסיסי ונרחב במושגים, תאוריות, כלי ניתוח ושיטות לקבלת החלטות.

  • פיתוח יכולת לנתח בעיות והתרחשויות בארגון העסקי וסביבתו.

  • טיפוח יכולות ליישם את חומר הלימוד בפועל בתחום העסקי והמוסדי.

  תכנית הלימודים בבית הספר היא דו-חוגית, מתוך הכרה בחשיבותה של השכלה מעמיקה בתחומים משלימים למנהל עסקים ובנחיצותם של אופקים רחבים להמשך הקריירה של הבוגרים. המסלול ה דו חוגי מאפשר לסטודנטים ליהנות מהיתרונות הגדולים שמציעים הלימודים בחוגים מובילים אחרים של האוניברסיטה העברית.

  במהלך הלימודים, נחשפים הסטודנטים למרצים מהשורה הראשונה בעולם ולומדים בסביבה המדגישה מצוינות אקדמית. העובדה, שהמרצים בחוג נמצאים בחזית הידע העולמי מבטיחה את איכות ההוראה וחושפת את התלמידים למגמות העדכניות והמתקדמות ביותר.

  אתר החוג

   

 • לימודי התואר הראשון במנהל עסקים נועדו להקנות לסטודנטים ידע כללי בתחומים השונים של ניהול ארגונים. מטרת התכנית היא להכין את הבוגרים למילוי תפקידים מקצועיים וניהוליים בארגונים עסקיים וכן להכין את התשתית ללימודים מתקדמים בתחום.

  התכנית חושפת את הסטודנטים להיבטים השונים של ניהול, מדגישה את הזיקה של חומר הלימוד לתחום העסקי והמוסדי בישראל ובעולם ומתמקדת בפיתוח יכולות התמודדות עם מטלות ניהול ומחקר ברמה גבוהה בכדי להכשיר את את הבוגרים להתמודדות מוצלחת עם האתגרים שמציבה הסביבה העסקית.

  תכנית הלימודים לתואר ראשון במנהל עסקים היא דו-חוגית וסלקטיבית ודרישות הקבלה אליה הן מהגבוהות באוניברסיטה.

   

 • חילופי סטודנטים בין בית הספר למנהל עסקים לבין בתי ספר מובילים בחו"ל.

  בעידן הגלובליזציה יש חשיבות רבה להכרת התרבות, ובפרט התרבות העסקית, במדינות שונות. אחת הדרכים הטובות ביותר להיחשף לעולם היא על ידי השתתפות בתכנית חילופי סטודנטים. עבור רבים מהסטודנטים שהשתתפו בתכניות חילופין, הייתה זו חוויה משנת חיים.

  לבית הספר למנהל עסקים הסכמי חילופי סטודנטים עם מספר אוניברסיטאות מובילות בחו"ל. במסגרת הסכמים אלו, ניתנת לסטודנטים האפשרות ללמוד סמסטר בחו"ל, מבלי לשלם שכ"ל במוסד המארח, ובאופן שנקודות הזכות יוכרו באוניברסיטה העברית (ובמקביל, סטודנטים מחו"ל מגיעים ללמוד אצלנו). ברוב מהמקרים ניתנת גם תמיכה כספית למימון הוצאות הנסיעה.

   

  אמריקה אירופה מזרח רחוק
  McGill University  , קנדה EBS Business School, Germany

  National University of  Singapore  סינגפור

  HEC Montreal  , קנדה   

  אוניברסיטת פקין, סין

  University of BritishColumbia, קנדה  

  Tsinghua University, סין

  University of Victoria, קנדה   Renmin University,  סין
  ארה"ב Goizueta Business School, Emory University    אוניברסיטת YONSEI בסיאול, קוריאה הדרומית
  University of West Virginia, ארה"ב    
  University of South Carolina, ארה"ב    
  University of Chile, צילה    

   

   

 • ניתן לפנות למזכירות ביה"ס למנהל עסקים לגב' שירן טויטו shirantw@savion.huji.ac.il

  טל- 02-5881917  וכן באתר בית הספר תחת תכניות למצטיינים

 • שנה א' – רכישת מיומנות בסיסיות היוצרות את התשתית ללימודי העסקים והניהול. הקורסים כוללים, מתמטיקה, סטטיסטיקה, כלכלה, חשבונאות, מדעי ההתנהגות ולימודי אינטרנט.

  שנה ב' – התמקדות בהיבטים השונים של ניהול: מימון, שיווק, תפעול והתנהגות ארגונית.

  שנה ג' - קורסים מתקדמים ואינטגרטיביים, הקושרים בין כל תחומי הלימוד. בשנה זו מבצעים הסטודנטים פרוייקט יישומי רחב שמטרתו להביא לידי ביטוי את לימודי השנים הראשונות ולפתח מיומנויות ניתוח ויישום בהתמודדות עם אתגרים ארגוניים.

  במהלך לימודי התואר הראשון מושם דגש על הסביבה החברתית ועל עבודה קבוצתית המעודדת את הסטודנטים ללמוד לשתף פעולה בצוות, וליצור קשרים מעבר לאלו הנובעים מהלימודים הפורמאליים.

 • 60 נ"ז

 • הרכיבו לעצמכם את התואר:

  מסלול דו- חוגי המשלב לימודים עם חוג נוסף מתוך טבלת הצירופים

  צירוף החוגים מנהל עסקים וחשבונאות אפשרי - יש לפנות למדור רישום וקבלה להסדרת ההרשמה לצירוף זה.

   

 • מצטיינים? יש לנו תכניות בשבילכם:

  התכנית מיועדת לסטודנטים בעלי נתוני קבלה גבוהים. תלמידים אלו ילמדו החל משנה ג' קורסי תואר שני במנהל עסקים במקביל ללימודי התואר הראשון. התכנית תאפשר למתקבלים להשלים במסלול ישיר תואר ראשון (BA) ותואר שני (MBA) במנהל עסקים תוך ארבע שנים.

   

  תנאי הקבלה לתכנית

  לתכנית אלפא ישנם שני מסלולי קבלה אפשריים:

  קבלה בשנה א' על סמך ציוני בגרות ופסיכומטרי : בדיקת סיכויי קבלה בכתובת: http://info.huji.ac.il

  לתשומת לב: סטודנטים אשר התקבלו לתכנית בשנה א', מחויבים לשמור על ממוצע של לפחות 85 בסיום שנה ב' של לימודי התואר הראשון בכדי להמשיך בתכנית.

  קבלה בשנה ג'- לסטודנטים בעלי הישגים גבוהים תינתן הזדמנות להצטרף לתכנית בתחילת שנה ג' על סמך ממוצע של 7 קורסי יסודות שנלמדים בשנתיים הראשונות ללימודי התואר הראשון.

  תלמידי תכנית אלפא יוכלו לקחת קורסי מוסמך החל משנה ג' בכפוף להשגת ממוצע של 85 לפחות בלימודי התואר הראשון ובעמידה בתנאי הקדם של הקורס.

  תלמידי התכנית יתקבלו לתואר שני במנהל עסקים ללא מבחן GMAT אם ישיגו ממוצע 85 לפחות בסיום לימודי התואר הראשון.

 • ציון 85/רמה ׳בסיסי׳

 • ציון 105, נדרש במקרים בהם שפת ההוראה בתיכון אינה עברית

 • בחינת בגרות במתמטיקה ב-4 יחידות לימוד לפחות.
   

  מועמדים בעלי 3  יח"ל  ישלימו את הידע במתמטיקה באחת הדרכים הבאות: 

  1. השלמת בגרות לרמה של 4  יח"ל .
  2. למידה במכינה האוניברסיטאית בהיקף מקביל ל-4  יח"ל .
  3. למידה במכינה למתמטיקה שתתקיים במהלך חודש ספטמבר. עלות המכינה 350 ₪. תלמידי המכינה ייבחנו בבחינת הביניים שתתקיים בקורס המתמטיקה הרגיל שלומדים תלמידי שנה א' ב סמסטר א'. לבחינה זו יהיה גם מועד ב'. ציון העובר הינו 60. למידע נוסף בנושא ניתן לפנות למזכירות החוג.
  4. חלופה ל-5 יח"ל במתמטיקה בתעודת הבגרות על סמך קורסים באוניברסיטה הפתוחה:
   סיום קורס חשבון דיפרנציאלי ואינטגרלי א' (20406) או חשבון אינפיניטסימלי 1 (20474) בציון 60 לפחות, מהווה חלופה למי שנבחן בבחינת הבגרות במתמטיקה ב-4 יח"ל לפחות.
   סיום הקורסים חשבון דיפרנציאלי ואינטגראלי א' ו-ב' (20406 ו-20423) בציון 60 לפחות, מהווים חלופה למי שנבחן בבחינת הבגרות במתמטיקה ב3 יח"ל לפחות וציונם יהיה ממוצע ציוני שני הקורסים.
   יש לקבל את אישור ועדת הקבלה של האוניברסיטה על מנת שציון הקורס/ים יחשב כחלופה לציון ב-5 יח"ל במתמטיקה ויתווסף לו הבונוס המתאים.
   הקבלה תהיה על בסיס מקום פנוי בחוג בעת המצאת הנתון החסר. 

 • ציון פסיכומטרי רב תחומי , ציון פסיכומטרי בדגש כמותי

 • 50%/50%, 70%/30%

 • 50%/50% (רלוונטי עבור כל מסלולי המכינה)

 • 50%/50% (לא רלוונטי כאשר יש קבלה ישירה לבעלי תואר)

 • קיימת עבור בעלי תואר דוקטור בלבד

 • ערוץ קבלה רלוונטי. יש לפנות למדור רישום וקבלה בכדי לבדוק סיכויי קבלה

 • ערוץ קבלה רלוונטי

לבדיקת סיכויי קבלה, תנאי קבלה לשנה א
 • נדרש

 • 600 רב תחומי

 • 32 נ״ז לכל הפחות

 • התאמה בין לימודים קודמים לדרישות החוג

 • קיים

 • מועמדים שלמדו במוסד מוכר להשכלה גבוהה בארץ, יוכלו להגיש מועמדות להמשך לימודים בחוג בו למדו. על המועמדים לעמוד בתנאים שפורטו מעלה וכן בתנאים הבאים:

  1. סיום לימודים אקדמיים של שנה אחת או יותר, בציון ממוצע 80 ומעלה  בחוג בו הם מבקשים להמשיך את לימודיהם.

  2. עמידה בתנאי המעבר לשנה ב' במוסד בו למדו.

  מספר המקומות המתפנים מוגבל. יתקבלו המועמדים המתאימים ביותר לאחר דיון בוועדת הקבלה של החוג. ועדת הקבלה תקבע את תכנית הלימודים הסופית לתואר של אלה שיתקבלו, שעשויה לכלול השלמת לימודים לפי הצורך. הדיון בבקשות נערך בדרך כלל סמוך לפתיחת שנת הלימודים.

  סטודנטים יהיו זכאים ל תואר בוגר  של האוניברסיטה העברית רק אם למדו בה תכנית מלאה של  שנה ג' לפחות, והיקף לימודיהם בה מהווה לפחות שליש מלימודי התואר. לימודים אלו יכללו את כל הסמינריונים שהסטודנטים חייבים בהם.

  יש למסור את גיליון הציונים למזכירות לענייני תלמידים בבית הספר.

 • הבוגרים שלנו יוכשרו למלא תפקידים מקצועיים וניהוליים בארגונים עסקיים ובמגזר הציבורי.  בוגרי התכנית יהיו בעלי ידע במושגים ותאוריות מקובלות במנהל עסקים וידעו להשתמש בכלים מתקדמים לקבלת החלטות עסקיות. הבוגרים יהיו מסוגלים לנתח בעיות והתרחשויות בארגון העסקי וסביבתו, וליישם את חומר הלימוד בפועל בתחום העסקי והמוסדי. בוגרי החוג ייחשפו למורים מהשורה הראשונה בעולם ולשיטות ההוראה המתקדמות והעדכניות ביותר. במהלך לימודי התואר הראשון ניתן דגש על הסביבה החברתית ועל עבודה קבוצתית המעודדת את הסטודנטים ללמוד לשתף פעולה בצוות וליצור קשרים מעבר לאלו הנובעים מהלימודים הפורמאליים.

  עם תום הלימודים לתואר הראשון, חלק מהסטודנטים שלנו ממשיכים ללמוד לתואר שני במנהל עסקים. התואר הראשון מספק תשתית רחבה ללימודים מתקדמים בתחומי ההתמחויות השונים במנהל עסקים, ביניהם מימון, שיווק, התנהגות ארגונית, מדעי הנתונים, אסטרטגיה עסקית וחקר ביצועים.